DRODZY RODZICE,

Na samym początku dziękujemy Wam, że powierzyliście nam swoje dziecko. Zrobimy wszystko, aby zarówno Wasze dzieci, jak i Państwo czuli się u nas dobrze. Chcielibyśmy także poinformować Was o tym, co znaczy dla nas szkolenie piłkarskie dzieci.

Po pierwsze i najważniejsze: nauka specjalistycznych technik piłkarskich czy też strategii taktycznych nie odgrywa u najmłodszych adeptów futbolu większej roli. Nie oznacza to jednak, że dzieci nie będą się u nas uczyły grać w piłkę nożną!

Podania piłki w określonym kierunku, prowadzenie piłki, umiejętność wykonania zwodu i dryblingu, zdobywanie i obrona bramek – te podstawowe elementy futbolu chcemy wpoić dzieciom w różnych formach gier i przede wszystkim podczas zabawy oraz gry w piłkę nożną.

Równie ważne jest dla nas jednak, aby nasi najmłodsi umieli:

  • odnaleźć się w grupie rówieśników
  • wspólnie - zespołowo dążyć do celu
  • radzić sobie z przegranymi i wygranymi
  • szanować swoich przeciwników
  • akceptować i przestrzegać przepisów gry.


Wasze dziecko będzie też miało możliwość:

rozwijania własnej kreatywności w korzystaniu z przyrządów i przyborów sportowych, zbierania ogólnych doświadczeń ruchowych w czasie różnych sytuacji na zajęciach, doskonalenia swoich zdolności koordynacyjnych, takich: jak zręczność, sprawność i umiejętności reakcji, czerpania radości z gry w piłkę i udziału w życiu klubu.

Proszę się więc nie dziwić, że na treningach piłki nożnej dla Waszych dzieci będziecie mogli czasem zaobserwować różne gry ruchowe, które na pierwszy rzut oka zdają się nie mieć nic wspólnego z piłką nożną: wspinanie się, utrzymywanie równowagi, skoki i podskoki oraz rzuty, to podstawowe umiejętności, które muszą być stale doskonalone i zaprocentują w długofalowym rozwojowi umiejętności piłkarskich.

Oczywiście istotą treningu jest gra w piłkę nożną. Będziemy rozgrywać też mecze z innymi drużynami. Nie chodzi nam jednak o to, aby wygrać możliwie wiele spotkań. Dążyć do zwycięstwa tak, ale nie za wszelką cenę! Chcielibyśmy o wiele bardziej, aby wszystkie dzieci miały możliwość intensywnego ruchu i potrafiły czerpać radość i przyjemność z gry. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym nie zajmują jeszcze na polu gry wyznaczonych pozycji ani nie wykonują określonych zadań. Jako rodzice także nie jesteście Państwo w stanie zdecydować już w tym momencie, jaką drogę edukacji wybierze Wasze dziecko ...

Dzieci uczą się najwięcej, kiedy mogą zbierać doświadczenia w grze na różnych pozycjach. Dlatego też pozycje te będziemy zmieniać z meczu na mecz lub nawet w czasie jego trwania. Jest dla nas również oczywiste, że zawodnik w grze będzie zmieniany przez inne dzieci z grupy, tak aby wszystkie mogły zagrać. Z perspektywy interesu dziecka zmiana zawodnika nie może być nigdy powodowana tym, jak – lepiej czy gorzej – radzi on sobie na boisku. Nie chcielibyśmy jednak, aby doszło tu do nieporozumienia – cieszymy się z wygranych! Ale nie chcemy wyników, za wszelką cenę.

Musicie mieć jednak Państwo na uwadze, że powierzyliście szkolenie dziecka trenerom, którzy mają za zadanie wyszukać i wyselekcjonować wśród środowiska lokalnego dzieci o najwyższych cechach motorycznych, które w przyszłości pozwolą ukształtować zawodnika przygotowanego do gry w pierwszej drużynie klubu Korona Kielce.

Podzielenie się z Państwem tymi informacjami jest dla nas ważne, dlatego też wybraliśmy formę listu. Będziemy się cieszyć, jeśli będziemy mogli często spotykać Was na treningu. Trener w krótkiej rozmowie organizacyjnej przedstawi Państwu w jaki sposób rodzic powinien czerpać radość obserwując poczynania swojej pociechy. Będziemy wdzięczni za okazałą pomoc we wspólnym wychowaniu Naszych dzieci.

 

Ze sportowymi pozdrowieniami

Zarząd oraz trenerzy KKP Korona

Partnerzy