PZPN: Koroniarze brylowali na LAMO!

05.08.2019

PZPN: Koroniarze brylowali na LAMO!Od 28 lipca do 4 sierpnia grupa 80 najzdolniejszych młodych piłkarzy podnosiła swoje umiejętności na zgrupowaniu Letniej Akademii Młodych Orłów. Wśród powołanych znaleźli się dwaj zawodnicy KKP Korona Kielce, Jakub Kowalski oraz Filip Wolski. Pieczę nad szlifowaniem talentów sprawowali trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski Bartłomiej Zalewski, Marcin Włodarski, Paweł Wypij oraz Wojciech Tomaszewski.

W gronie licznych trenerów był również Józef Młynarczyk – legendarny bramkarz reprezentacji. Zdobywca Pucharu Europy Mistrzów Klubowych z 1987 roku nie ukrywał zachwytu nad bramką strzeloną w meczu turniejowym przez Jakuba Kowalskiego. - "Kowal" złamał do środka na lewą nogę i huknął z ponad 25 metra pod poprzeczkę, trener Młynarczyk po zakończonym spotkaniu mocno komplementował naszego zawodnika - relacjonuje trener Marek Szabla, który na zaproszenie departamentu Garssroots został włączony do jednego z trenerskich sztabów zgrupowania Lamo.


Chłopcy przez cały okres zgrupowania mieli zapewnione śwwietne warunki.  Do dyspozycji zawodników były znakomicie przygotowane boiska trawiaste, poza tym pomieszczenia odnowy biologicznej oraz sala fitness. Bazą zgrupowania był hotel "Mistral" w Gniwinie, w którym przebywała reprezentacja Hiszpanii przygotowując się do Euro 2012 w Polsce i Ukrainie.

Każdego dnia zawodnicy trenowali dwa razy dziennie. Treningi były bardzo intensywne, nastawione w głównej mierze na trening pozycyjny oraz wspólpracę posczególnych formacji. - Na pewno nie była to kolonia, każdy z chłopców wiedział po co to przyjechał - mówi trener Szabla. Zawodnicy mieli pełną świadomość tego, że z pośród nich, jesienią zostanie wybrana drużyna, która dostąpi po raz pierwszy zaszczytu gry z "orzełkiem" na piersi w reprezentacji młodzieżowej - dodaje trener Szabla.

Na pewno nasi zawodnicy zaprezentowali się z dobrej strony, umiejętności jakie zaprezentowali w trakcie zgrupowania pozwalają z nadzieją oczekiwać na kolejne powołania jesiennej lub zimowej AMO, a kto wie może i reprezentacji Polski. Trzymamy kciuki!

Partnerzy