Jak co roku graliśmy dla Kamila

26.06.2019

Jak co roku graliśmy dla KamilaJak co roku, przy Suzuki Arenie rozegrano Memoriał Kamila Kaczmarczyka. Młody piłkarz zginął tragicznie nad zalewem w Sukowie. KKP Korona upamiętniła swojego zawodnika po raz kolejny organizując turniej ku jego pamięci. W tym roku w Memoriale rywalizowali wyłącznie zawodnicy KKP Korona, roczników 2010 oraz 2011.

We wtorek, 25 czerwca na bocznej murawie Suzuki Areny spotkali się zawodnicy KKP Korona z rocznika 2010 i 2011. Drużyny zostały przydzielone do dwóch grup i na czas zawodów przyjęły nazwy najlepszych klubów w Europie. W pierwszej z nich poza Koroną znalazły się Real, Arsenal i Napoli. W grupie B grały Barca, Benfica, Juve oraz Dinamo. Dwie najlepsze drużyny z grup przechodziły do „Ligi Mistrzów”, a pozostali znaleźli się w Lidze Europy.

 

Turniej wygrała… Korona Kielce z dorobkiem siedmiu punktów. Z takim samym stanem punktowym, lecz gorszym bilansem bramkowym turniej zakończyła Barca. Trzeci był Juventus, a Ligę Mistrzów zamknął Real. W Lidze Europy zwyciężyła Benfica przed Dinamem, Arsenalem i Napoli.

 

Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal oraz ciepły posiłek i deser. Mimo upału, turniejowi towarzyskiemu towarzyszyły ogromne emocje i nikt nie chciał dać za wygraną. Po zakończeniu ceremonii wręczania medali, mama Kamila, pani Irena, ze wzruszeniem podziękowała za tak liczne przybycie przez chłopców na turniej i świetną organizację, a także podkreśliła że bezpieczeństwo w trakcie wakacji jest bardzo ważne. Tata Kamila, pan Krzysztof, podziękował trenerom oraz zarządowi KKP Korona za organizację i pamięć. Chłopcy słuchali uważnie i nagrodzili gromkimi brawami rodziców Kamila.

Partnerzy