ŚZPN: Mistrzostwo Orlików starszych!

11.06.2019

ŚZPN: Mistrzostwo Orlików starszych!W sobotę 8 czerwca w Starachowicach odbył finał wojewódzki w kategorii Orlika starszego w którym Kielecki Klub Piłkarski Korona reprezentowały dwie drużyny. Grupa złota" popołudniowa wywalczyła mistrzostwo województwa wygrywając wszystkie spotkania.

Faza grupowa 
KKP Korona Kielce I 1–0 Juventa Starachowice 
Bramka : Kuba Minuczyc

KKP Korona Kielce I 8–0 Klimontowianka 
Bramki: Szymański 2,Nowak 2, Kacper Minuczyc 2, Przemek Galera, Kuba Minuczyc.

KKP Korona I 8–1 KS DAP Kielce 
Bramki: Aleks Żyła 2, Kuba Minuczyc 2, Kacper Minuczyc , Bartek Szymański,Tymek Lechowski,Patryk Plisak.

Półfinał 
KKP Korona Kielce I 2–0 Star Starachowice
Bramki: Bartek Szymański , samobójcza.

Finał
KKP Korona Kielce I 4–1 Juventa Starachowice
Bramki: Przemek Galera, Kacper Minuczyc 2, samobójcza.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Plisak

Trenerzy Rafał Kruk i Szymon Szymaszek: W pierwszym meczu posiadaliśmy przewagę i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie stwarzając bardzo dużo sytuacji pod bramką Juventy. Przeciwnik zagroził nam tylko raz.
W kolejnych meczach z Klimontowem i DAP-em nasi zawodnicy poczuli już więcej pewności siebie i zagrali skuteczniej. Widać było dużo przemyślanych i składnych akcji, co procentowało bramkami. Mimo rosnącej liczby bramek chłopcy dalej grali dynamicznie stwarzając ciągle wiele sytuacji. Ale nie ustrzegliśmy się błędu obrońcy, który kosztował nas stratę gola w meczu z DAP, jednak od razu po wznowieniu gry od środka zawodnicy rozegrali świetnie piłkę 4 podaniami i zdobyli gola po upływie 10 sekund od rozpoczęcia gry. Dalsza dominacja w tym meczu i pewna wygrana!
W meczu półfinałowym spotkaliśmy się ze AP SKS Star Starachowice i tak jak spodziewaliśmy się przeciwnik od początku meczu utrudniał nasze ataki broniąc całym zespołem blisko własnego pola karnego. Po pierwszej połowie był wynik bezbramkowy. Na początku drugiej połowy po przekazanych kilku uwagach odnośnie stylu i taktyki gry chłopcy zagrali o niebo lepiej, co przyniosło w odstępie kolejnych 3 minut 2 bramki.
Brawa należą się dla wszystkich podopiecznych, pomimo trudnych warunków do gry (upał 28 stopni) daliśmy radę i pokonaliśmy zdecydowanie wszystkie zespoły.
W finale nie daliśmy szans Juvencie Starachowice pokonując rówieśników 4:1.
Cieszymy się ze zwycięstwa, na które pracowaliśmy ciężko i przygotowywaliśmy się przez cały sezon. Nasz rozwój idzie w szybkim tempie do przodu i z miesiąca na miesiąc widać postępy u większości chłopców. Wielkie podziękowania dla zawodników za włożony wysiłek w tym turnieju i w całym sezonie również należą się wyrazy szacunku za wytężoną pracę.

Partnerzy