KKP Korona pokonuje Borussię, Benfikę i Juventus!

10.06.2019

KKP Korona pokonuje Borussię, Benfikę i Juventus!Żółto-czerwoni wygrali turniej Sokolik Cup! Niesamowity triumf ma za sobą KKP Korona Kielce. Żółto-czerwoni podczas dwudniowych zmagań nie mieli sobie równych i zwyciężyli w zawodach Sokolik International Cup 2019 rozgrywanych w Starym Sączu! To jeden z największych międzynarodowych młodzieżowych turniejów piłkarskich. Kielczanie okazali się lepsi od drużyn Borussii Dortmund, Barcelony, Benfiki Lizbona, Juventusu, Herty Berlin, czy Rapidu Wiedeń!

W turnieju w Starym Sączu udział wzięły najlepsze 32 drużyny z całej Europy. Drużyna Mikołaja Pełki oraz Macieja Kwiatkowskiego rozpoczęła sobotnie zmagania od meczu z jednym z faworytów – Borussią Dortmund. Żółto-czerwoni pokonali niemiecką ekipę 1:0.

Drugie spotkanie było równie emocjonujące. Kielczanie zmierzyli się z drużyną Barca Academy i tym razem padł wynik 0:0. Zwycięstwa z Popradem Rytro (5:0) oraz Sokolikiem Stary Sącz (3:1) wzmocnił mentalnie KKP Koronę przed starciem z jedną z najlepszych europejskich drużyn młodzieżowych, Benficą Lizbona. Nasza drużyna po świetnych zawodach wygrała 2:0, a następnie dołożyła kolejne zwycięstwo w meczu z Lokomotivem Zagrzeb (3:0). W ostatnim grupowym meczu kielczanie doznali jedynej podczas całych zawodów porażki. Mecz z AS Trencin zakończył się wynikiem 0:1.

- Pierwszy dzień w wykonaniu naszych chłopców był bardzo dobry. Ogromna determinacja całego zespołu oraz dobra organizacja gry dała nam pięć zwycięstw oraz jeden remis co pozwoliło awansować do Ligi Mistrzów. Bardzo dobrze weszliśmy w turniej wygrywając z Borussią Dortmund a wygrane z Benficą Lisbona i Lokomotivem Zagrzeb były w naszym wykonaniu perfekcyjne. Nie pozwalaliśmy na rozgrywanie piłki i bezwzględnie wykorzystywaliśmy błędy przeciwnika – podsumowują trenerzy KKP Korony 2009.

 

Korona awansowała do kolejnej fazy rozgrywek, gdzie znalazło się już tylko dwanaście zespołów, w tym zaledwie cztery z Polski. W drugim dniu zmagań Korona walczyła o finał, a na drodze po zwycięstwo stanęły Herta Berlin, Juventus i Arkonia Szczecin.

Kielczanie „Ligę Mistrzów” przeszli suchą stopą rozpoczynając od bezbramkowego remisu, a następnie wygrywając 2:1 ze „Starą Damą” i 1:0 ze szczecinianami, dzięki czemu jako niepokonani awansowali do finału!

 

 

- Mecz z Hertą Berlin była naszym zdaniem najtrudniejszym wyzwaniem dla naszych chłopców. Rywal zaprezentował wspaniały futbol i miał przewagę w rozgrywaniu piłki, jednak to my stwarzaliśmy sobie lepsze sytuacje bramkowe. W meczu z Juventusem każdy z nas uwierzył, że możemy wygrać  tej turniej. Mimo straty pierwszej bramki chłopcy pokazali niesamowity koroniarski charakter. Akcje oraz bramki jakie strzeliliśmy turyńczykom były przepięknej urody. Idąc za ciosem z Arkonią Szczecin zagraliśmy bardzo konsekwentnie przypieczętowując awans do wielkiego finału.

 

Kielczanie w wielkim stylu awansowali do wielkiego finału rozgrywek, gdzie spotkali się z Rapidem Wiedeń.  -  Mecz finałowy od początku nie układał się po naszej myśli. Oprawa spotkania była nieprawdopodobna – hymny narodowe, telewizja, mnóstwo kibiców i głośny doping. To wszystko sparaliżowało naszych zawodników. Rywale od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku sprawiając ogromne problemy naszemu zespołowi w rozgrywaniu piłki. Co rusz stwarzali sobie groźne sytuacje podbramkowe, jednak wynik spotkania do końca nie uległ zmianie. Rzuty karne można określić mianem „z piekła do nieba” – rywal miał dwa razy możliwość zakończenia finału na swoją korzyść jednak wspaniałe interwencje Jakuba Molędy dały nam upragnione złoto. Do najlepszej siódemki turnieju zostało wybranych dwóch naszych zawodników: bramkarz Jakub Molęda i Fabian Mazur – podsumowują szkoleniowcy.

 

Wielkie gratulacje należą się całej drużynie KKP Korony! Zawodnicy pokazali ogromne serce do gry i zaangażowanie. Kielczanie mimo znacznie mniejszych możliwości finansowych, czy zaplecza prezentowali się jak równy z równym na tle europejskich potęg.

- Gratuluję zawodnikom z klasy sportowej rocznika 2009 i trenerom. Wykonali ogromna prace i fizyczną i psychiczną. Wiemy ze mamy zdolnych chłopaków i po cichu liczyliśmy, że dobrze wypadniemy. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, choć mecz finałowy był jednym z gorszych w całym turnieju. Presja była ogromna, a oprawa meczu dekoncentrowała zupełnie obie drużyny. To jednak pokazuje, że organizacja była perfekcyjna. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zachowywali się fantastycznie i wspierali swoje pociechy w całym turnieju. Widać, że sportowo nie odbiegamy od najlepszych, jednak patrząc chociażby na sztab szkoleniowy innych zespołów – gdzie poza dwoma trenerami był trener od motoryki i fizjoterapeuci – widać, że są rzeczy, nad którymi trzeba pracować. Brakuje nam pewnych detali – podsumował prezes KKP Korona, Robert Stachura.

Ogromne gratulacje dla naszej przyszłości! Dzięki KKP Korona po raz kolejny możemy mieć ogromne powody do radości!

SOKOLIK INTERNATIONAL CUP 2019

Faza grupowa

KKP Korona Kielce – Borussia Dortmund 1-0

KKP Korona Kielce – Barca Academy 0-0

KKP Korona Kielce – Poprad Rytro 5-0

KKP Korona Kielce – Sokolik Stary Sącz 3-1

KKP Korona Kielce – Benfica Lisbona 2-0

KKP Korona Kielce – Lokomotiv Zagrzeb 3-0

KKP Korona Kielce – AS Trencin 0-1

Liga Mistrzów

KKP Korona Kielce - Hertha Berlin 0:0

KKP Korona Kielce – Juventus Turyn 2:1

KKP Korona Kielce – Arkonia Szczecin 1:0

Finał

KKP Korona Kielce – Rapid Wiedeń 0:0 karne 4:3

Skład i bramki: Jakub Molęda, Jędrzej Krupa 2, Fabian Mazur 3, Adam Hańćko 6, Adam Kaczmarczyk 3, Kacper Krakowiak 1, Julian Błaszczyk, Piotr Iwan, Kacper Moczulis, Patryk Bojek, Marcel Jędrzejewski 2.

Partnerzy