#Raport Liga

10.06.2019

#Raport LigaTo już jeden z ostatnich, ale jakże pięknych raportów ligowych mijającego sezonu. Koroniarze nie zawiedli, pewnie sięgając po kolejne mistrzowskie trofea w swoich kategoriach wiekowych.

Świętokrzyska Liga Juniora Młodszego 2003

Juventa Starachowice 2:2 KKP Korona

Bramki: Walkowiak, Kowalik

2 miejsce w lidze
Trenerzy Mariusz Słabiak i Kamil Jarząb: -
Od początku meczu Juventa wyszła wysokim pressingiem i agresywną grą co sprawiało, że mieliśmy sporo problemów w wyprowadzeniu akcji, a przeciwnik przy naszych stratach piłki wyprowadzał bardzo groźne kontry. W pierwszej połowie to gospodarze optycznie lepiej wyglądali, my zaś zmarnowaliśmy 3 doskonałe sytuacje w polu karnym i dopiero w 38’ Kowalik strzałem z 25 metrów pokonał bramkarza Juventy.

Druga połowa podobna ataki Juventy nam brakowało przytrzymania piłki w ataku  i celności w ostatnich podaniach. W 68’ błąd obrońców wykorzystał napastnik w sytuacji 1 na 1 z Jóźwikiem. Ostatnie 15 minut meczu to wyrównana gra na bardzo wysokim intensywności, atak za atak. Każda z drużyn chciała wygrać, niestety w 92’ strata w środku pola i napastnik ponownie w sytuacji 1 na 1 kończy akcję bramką. W ostatniej akcji meczu Walkowiak strzałem z 20 metrów i błędzie bramkarza zapewnił nam remis.

Trenerzy Łukasz Jamróz i Kamil Mech: -

Przeciwnik postawił się w tym spotkaniu lecz, wystarczyło zespołowi Granatu  sił  tylko na  jedną część spotkania . W pierwszej połowie nasze zespół zagrał nieskutecznie w ofensywie oraz bojaźliwie w obronie. Zespół Granatu przemieszczał się na naszą połowę długą piłką na rosłego napastnika z którym nasi obrońcy mieli problem. W drugiej połowie popisaliśmy się lepszą skutecznością – bardzo dobrą zmianę dał Kacper Kucharczyk.  Wykazał się dużą skutecznością oraz agresywnością. Warto wyróżnić również Kacpra Żabkę, który bardzo dobrze gra tyłem do bramki i utrzymywał się przy piłce – gdy w pierwszej połowie  nam nie wychodziły działania ofensywne to właśnie Kacper brał ciężar  gry na siebie. Kolejny wyróżnionym zawodnikiem jest Olgierd  Grudzień , który był najmniej widoczny spośród tej trójki , lecz odnalazł się w polu karnym dwa razy i zdobył dwie bramki. Szkoda straconej bramki najpierw Jakub Michta zrobił błąd przy wyprowadzaniu piłki a potem bezmyślnie sfaulował w polu karnym Młodawskiego. Warto wspomnieć, że pierwszej karnego Oliwier bronił , zaś sędzia zadecydował o powtórce karnego ( uznał że Oliwier wyszedł z bramki przed strzałem )

Podsumowując zagraliśmy dobry mecz, lecz stać nas na lepszą grę zespołową.

Mistrzostwo
Trenerzy Piotr Dutkiewicz i Paweł Mech: -Bardzo słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu . Popełnialiśmy proste błędy w obronie i  przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy przez co przeciwnik stwarzał sobie sytuacje.  I Jedna z nich zamienił na bramkę . Przeciwnik grał agresywnie i przerywał nasze ataki. I zasłużenie prowadził po pierwszej połowie 1:0. Druga połowa to całkowicie inna gra naszej drużyny .   Bardzo dobry początek drugiej połowy. Chłopcy wyszli zmotywowani i głodni zwycięstwa co było widać na boisku. Mądra  gra w ataku  oraz szybki i agresywny  odbiór po stracie piłki na połowie przeciwnika pozwolił nam  stworzyć sporo sytuacji . Już po 10 minutach drugiej połowy prowadziliśmy  1:4 . Wielkie brawa dla chłopców ze zdołali się podnieść po tak słabej pierwszej połowie i zagrali bardzo dobra drugą połowie strzelając 5 bramek .

Mistrzostwo

KKP Korona Kielce II:  Pisarek Wiktor, Bednarski Błażej, Stępień Igor, Branewicz Brajan,  Piskulak Oskar, Skowyrski Adrian, Pietrzykowski Dawid, Kurek Franciszek, Gębski Szymon, Cygan Kacper, Botkiewicz Mateusz , Pierzak Bartosz, Baran Kacper, Stelmaszczyk Aleksander, Susło Hubert, Ocios Hubert, Żońca Szymon

Trenerzy Tomasz Krężołek i Mikołaj Pełka:Ostatni mecz w sezonie nie przyniósł zdobyczy bramkowej.Nasze nieustanne ataki natrafiały na podwójne zasieki obronne gospodarzy,którzy w ogóle nie wychodzili z własnego pola karnego.Mimo to mieliśmy swoje sytuacje do zdobycia bramek, niestety niewykorzystane.Gratulacje dla chłopców za to iż zakończyliśmy  rozgrywki na pierwszym miejscu i nie schodziliśmy z boiska jako przegrani w całym sezonie.

Grupa Licencyjna Młodzika Młodszego 2007

KKP Korona 3:1 DAP Kielce

Bramki: Bednarski 2, Branewicz

Mistrzostwo

Trenerzy Michał Sarek, Bartłomiej Strzębski: - Pierwsza połowa miała dwa oblicza – do 15 minuty zawodnicy nie potrafili sobie poradzić z wysokim pressingiem rywala. Gra zespołu była chaotyczna i niedokładna. W drugiej części pierwszej połowy zdobywamy bramkę po płaskim uderzeniu zza pola karnego Błażeja Bednarskiego. Zdobyta bramka wprowadziła spokój w nasze poczynania. Dwie minuty po zdobyciu bramki przeciwnik wyrównuje przy dużym udziale naszego obrońcy i bramkarza. Kolejny gol pada tuż przed przerwą gdy w polu karnym faulowany jest Bednarski i sam poszkodowany pewnie egzekwuje rzut karny. W drugiej połowie zawodnicy długo utrzymywali się przy piłce konstruując ciekawe akcję w ofensywie. Trzecia bramka zostaje zdobyta po kontrataku, który finalizuje Branewicz. Podsumowując rozegraliśmy bardzo dobre spotkanie wygrywając w bezpośrednim starciu zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie. Wielkie gratulację dla zespołu za zwycięstwo w rozgrywkach, które jest zwieńczeniem całego sezonu.

KKP Korona Kielce II:  Pisarek Wiktor, Bednarski Błażej, Stępień Igor, Branewicz Brajan,
 Piskulak Oskar, Skowyrski Adrian, Pietrzykowski Dawid, Kurek Franciszek, Gębski Szymon,
Cygan Kacper, Botkiewicz Mateusz , Pierzak Bartosz, Baran Kacper, Stelmaszczyk Aleksander, Susło Hubert, Ocios Hubert, Żońca Szymo