#Raport Liga

13.05.2019

#Raport LigaZapraszamy do weekendowego przeglądu piłkarskich wydarzeń ze świętokrzyskich boisk, na których "koroniarska młodzież" walczyła o ligowe punkty.

Świętokrzyska Liga Juniora Młodszego 2003

KKP Korona 4:0 GKS Futsal Nowiny

Bramki: Święcki as. Lasak, Lasak as. Kowalik, Skiba as. Denarczyk, Łubek as. Fit

Trenerzy Mariusz Słabiak i Kamil Jarząb: - Pełna kontrola meczu przez 90 minut, przeciwnicy przez cały mecz oddali 2 celne. W 65 minucie po faulu na Staweckim w polu karnym Walkowiak nie wykorzystał rzutu karnego (strzał ponad bramką).

Centralna Liga Juniorów U-15

AP 21 Kraków 0:1 KKP Korona

Bramka: Dembiński

skład: Sandach - Przybysławski, Seweryś (Wójcik)(Dorobek), Kudzia, Szczepanek, Żabka, Dembiński (Ciołak)(Toboła), Grabarczyk, Nasidłowski (Łuczak), Juszczyk (Mikos) , Kralka (Gocał)

Trener, Maiej Śmiech: - W minioną niedzielę zawodnicy KKP Korona z rocznika 2004 rozegrali bardzo ważne spotkanie z liderującą w tabeli Akademią Piłkarską 21 z Krakowa. Po bardzo dobrym i emocjonującym meczu koroniarze wrócili do Kielc z trzema punktami.

Spotkanie było bardzo intensywne od pierwszej do ostatniej minuty, a obie drużyny za każdym razem chciały narzucić rywalowi swój styl gry. Żadnej z nich nie udało się tego dokonać w pełni, dlatego mecz obfitował w sytuacje bramkowe z obu stron oraz wiele zmian w posiadaniu piłki. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Jakub Dembiński, który z prawego skrzydła bardzo inteligentnie zbiegł w pole karne, za linię obrony rywala. Zauważył to Wiktor Nasidłowski, posłał wspaniałe podanie prostopadłe do naszego skrzydłowego, który wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem.

Pod koniec mecz bardzo się otworzył, Akademia mocno atakowała, chcą odrobić straty, przez co stworzyła się możliwość łatwiejszego wyprowadzenie ataku dla naszego zespołu. AP 21 stworzyło kilka dobrych sytuacji oraz wywalczyła rzut karny, którego nie udało się wykorzystać. Korona miała swoje okazje, m.in. dwa razy sam na sam z bramkarzem, niestety żadna nie zakończyła się bramką.

Świętokrzyska Liga Trampkarza Młodszego 2005

MKS Busko Zdrój 1:6 KKP Korona 

Bramki: Grudzień 3, Snopek, Gębski, Prębski

Trenerzy Łukasz Jamróz i Kamil Mech: - Doskonale rozpoczęliśmy to spotkanie zdobywając bramkę w 1 minucie spotkania, lecz przeciwnik wykorzystał nasz pierwszy błąd w defensywie  i w 3 minucie spotkania  wyrównał wynik. Zespół doskonale zareagował strzelając kolejne bramki w pierwszej połowie spotkania. Poza wyżej wymienioną  sytuacją w pierwszej połowie przeciwnik nie zagroził naszej bramce. Od początku spotkania dostali szansę  zmiennicy -  doskonały występ zaliczył Olgierd Grudzień który ustrzelił hattricka. Ciężar gry w środku pola udżwignął karol lach. W drugiej połowie wystąpili czołowe postacie zespołu ( oprócz Wojciecha Gębki ). Druga połowa spotkania była senna, w której zdobyliśmy tylko jedną bramkę i de facto nie stworzyliśmy wiele sytuacji podbramkowych. Podsumowując mecz można zaliczyć do przeciętnych.

Grupa Licencyjna Trampkarz Młodszy 2005

KKP Korona 16:6 Polanie Pierzchnica

Bramki: Malec x4, Karyś x4, Cerek x2, Kuroś x2, Kałka x2, Bilski, Taracha, Zagródka

Skład: Palacz, Biernacki, Orłowicz, Wróbel, Karyś, Ślifierski, Bilski, Taracha, Kita, Krasowski, Malec, Kuroś, Cerek, Zagródka, Kałka, Purski, Myalski

Trenerzy Łukasz Gołuch i Piotr Dutkiewicz : -  Mimo wysokiego zwycięstwa to nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. W naszej grze zabrakło dokładności i koncentracji. Głownie brak koncentracji w sytuacjach pod bramką przeciwnika, a także w momencie kiedy straciliśmy 3 bramki z rzędu.

Świętokrzyska Liga Młodzika Starszego 2006

KKP Korona 9:1 Granat Skarżysko

Bramki: Łukawski, Jas as. Lechowicz, Kowalski as. Rak, Łukawski as. Kowalski, Wolski as. Lechowicz, Wurmański as. Kowalski, Łukawski as. Wolski, Jas as. Kijewicz, Łukawski as. Toboła

Trenerzy Piotr Dutkiewicz i Paweł Mech - Cały zespół zagrał dobry mecz .Szybko zdobyta bramka ustawiła mecz. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie  sporo sytuacji podbramkowych z czego zdobyliśmy  trzy bramki . Mogło paść ich zdecydowanie więcej ,ale na linii dobrze spisywał się bramkarz gości albo my nie trafialiśmy w bramkę . Pod koniec pierwszej połowy popełniamy błąd i tracimy bramkę  .Druga połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Przeciwnik ani razu nie zagroził naszej  bramce a my poprawiliśmy skuteczności z pierwszej połowy i większości stworzonych sytuacji kończyło się bramką dla naszego zespołu.

Grupa Licencyjna Młodzika Starszego 2006/07

GKS Nowiny 3:3 KKP Korona

Bramki: Bednarski 2, Pierzak

Trener Piotr Dutkiewicz: - W tym spotkaniu nasza gra wyglądała bardzo chaotycznie, było w niej dużo niedokładności. Już w pierwszej minucie podarowaliśmy prezent przeciwnikowi. Oskar Piskulak chciał zagrać piłkę do naszego bramkarza, podał ją zbyt lekko i napastnik z GKSU wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem na szczęście Kundera bardzo dobrze zachował sie w tej sytuacji. Bramki traciliśmy bo błędach indywidualnych. Przy pierwszej straconej bramce brak komunikacji pomiędzy Filipem  Staszewskim a Kamilem Cedro, zderzyli się walcząc  w powietrzu, piłka ich przeszła i zawodnik Nowin wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i strzelił gola. Pozostałe dwa gole stracone były z rzutów wolny pomiędzy murem. Bardzo słaba gra w defensywie naszej drużyny. Za to w ofensywie brakowało nam skuteczności trafialiśmy trzy razy w poprzeczkę i raz w słupek. 

Świętokrzyska Liga Młodzika Młodszego 2007

KKP Korona 2:0 AP SKS Star Starachowice 

Bramki: Buczkowski, Fiuk Mateusz

Trenerzy Tomasz Krężołek i Mikołaj Pełka : - Szybko strzeliliśmy bramkę bo już w pierwszej akcji meczu.Przeciwnicy bardzo nisko bronili i ciężko było nam przebić się przez,, zaparkowany autobus”.Mimo wszystko stwarzaliśmy kolejne sytuację bramkowe i jedną wykorzystaliśmy.

Grupa Licencyjna Młodzika Młodszego 2007

Sokół Rykoszyn 1:3 KKP Korona

Bramki: Branewicz 2, Stępień

KKP Korona Kielce II:  Pisarek Wiktor, Lis Szymon, Stępień Igor, Branewicz Brajan, Ocios Hubert, Gębski Szymon, Susło Hubert, Kurek Franciszek, Jugo Mateusz, Skowyrski Adrian, Cygan Kacper, Kin Jakub, Kendra Kacper, Pierzak Bartosz

Trenerzy Michał Sarek, Bartłomiej Strzębski : - W wyjściowym składzie przeprowadziliśmy kilka zmian. Szanse gry od pierwszej minuty otrzymali zawodnicy, którzy w ostatnich spotkaniach grali mniej : Kin, Kurek, Skowyrski bądź wracają do gry po kontuzjach: Kendra. Pierwsza połowa meczu zdecydowanie pod nasze dyktando. Zespół bardzo dobrze wyglądał w fazach ataku : otwarcia gry oraz budowania akcji. Zawodnicy mieli bardzo duże problemy ze skutecznością nie wykorzystując kilku stuprocentowych okazji. W 14 minucie po długim wybiciu piłki przez gospodarzy i nieudanym zagraniu głową naszego prawego obrońcy, zawodnik gospodarzy wykorzystuje sytuację sam na sam z bramkarzem. Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ już zmianie, zespół stworzył jeszcze kilka sytuacji ale bardzo dobrze spisywał się bramkarz gospodarzy Kacper Giemza. 

 

W drugiej połowie dokonaliśmy zmiany ustawienia z wyjściowego 1-3-4-1 na 1-3-2-3. Przebieg spotkania wyglądał identycznie w porównaniu do pierwszej części meczu.  W 42 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Szymona Gębskiego do wybitej przed pole karne piłki dopada Igor Stępień i plasowanym strzałem w długi róg zdobywa wyrównującą bramkę.  Druga bramka to zasługa indywidualnej akcji Branewicza, który nie myli się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Wynik meczu w 54 minucie ustala Branewicz mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego w długi róg bramki. Podsumowując zagraliśmy dobry mecz, stwarzając mnóstwo sytuacji jednak musimy pracować nad skutecznością. W dalszym ciągu będziemy pracować nad grą w obronie szczególnie w sytuacjach gdy przeciwnik dłuższym wybiciem rozpoczyna akcję.

Grupa Licencyjna Młodzika Młodszego 2007

KKP Korona 4:0 Świętokrzyska Akademia Sportu 

Trener Piotr Kaczmarczyk

 

Partnerzy