#Raport Orliki

13.05.2019

#Raport OrlikiDrużyna rocznika 2009 dzielnie walczy o każdy turniejowy punkt. Młodzi koroniarze klasy sportowej SP nr 22 nie mają łatwego zadania rywalizując z o rok starszymi kolegami. Mimo to, trener Mikołaj chwali swoich podopiecznych za wielką ambicję i zaangażowanie. Zapraszamy do raportu z orlikowych boisk.

Orlik starszy 2008

KKP Korona II Kielce 1:1 FA Pińczów

Bramka: Marcel Dębiec

KKP Korona II Kielce 2:3 MKS Busko-Zdrój

Bramki: Dębiec, Ślusarczyk

Trener, Szymon Szymaszek: - W niedzielę rozegraliśmy tylko dwa mecze w ramach ligi Orlika Starzego z powodu nieobecności druzyny DAP Kielce. Po wielu niewykorzystanych sytuacjach bramkowych nie udało nam się pokonać dużyny z Pińćzowa mimo, że to My przeważaliśmy na boisku. Nieksuteczność w tym dniu również przejawiła się w potyczce z zespolem z Buska choć ta drużyna przyjcechała już w dużo mocniejszy składzie i w większośći z zawodnikami rocznika 2008, a nie jak dotychczas to było z rocznika 2009. Nasi chłopcy i trenerzey na pewno wyciągną wnioski z rozegranych spotkań, drużyna już za tydzień pojedzie bardzo zmotywowana na ostatni turniej grupy półfinałowej do Buska.

Neptun Końskie – KKP Korona Kielce 0-3

Star Starachowice – KKP Korona Kielce 2-1

Juventa Starachowice – KKP Korona Kielce 1-1

DAP Kielce – KKP Korona Kielce 0-0

Skład: Molęda – Bracha, Bojek, Moczulis, Mazur 2, Jędrzejewski 3, Krakowiak, Hańćko, Iwan,

Relacjonuje trener, Mikołaj Pełka: - Rozegraliśmy 4 spotkania grupy półfinałowej, wyniki nie do końca nas zadawalają ale gra momentami mogła się podobać.

W pierwszym meczu od początku dyktowaliśmy warunki gry na boisku graliśmy składnie choć nie skutecznie, w tym spotkaniu błysnął Marcel Jędrzejewski który zdobył wszystkie 3 bramki po uderzeniach z dalszej odległości.

W drugim meczu rywale przewyższali nas siłą fizyczną i mimo dobrej gry i objęcia prowadzenia po bramce Fabiana Mazura rywale dwukrotnie po stałych fragmentach gry i uderzeniach głową zdobyli gole. Podobnie było w trzecim spotkaniu z Juventą w tym spotkaniu zabrakło szczęścia po  naszych strzałach piłka lądowała na poprzeczce bramki rywala. W ostatnim spotkaniu zagraliśmy słabiej i skuteczność nas zawiodła dlatego nie zdobyliśmy bramki. Reasumując należy chłopców pochwalić za zaangażowanie i grę gdyż grając z silniejszymi i starszymi rywalami w każdym meczubyliśmy zespołem który prowadził grę.

Orlik Młodszy grupa licencyjna

KKP Korona 2009 gr. Srebrna - Korona 2009 gr Złota 0:6

KKP Korona 2009 gr. Srebrna – Sokół Rykoszyn 1:1

Bramka: Antas Jakub

KKP Korona 2009 gr. Srebrna – Gród Ćmińśk 4:1

Bramki: Barwiński Jan 3, Łataś Maciej

KKP Korona 2009 gr. Srebrna : Antas Jakub, Barwiński Jan, Grzegorczyk Kacper, Łataś Maciej, Gębski Kacper, Kubicki Gustaw, Mazurczak Kacper.

Trener Michał Sarek : - Gra chłopców z każdym kolejnym turniejem wygląda lepiej. W pierwszym spotkaniu z gospodarzami zdecydowanie zawiodła skuteczność pod bramką przeciwnika. Drugi mecz to spotkanie „wewnętrzne” z kolegami z grupy złotej wynik tego spotkania w pełni obrazuje wydarzenia boiskowe. W trzecim spotkaniu chłopcy pokazali bardzo dobrą dyspozycję a skutecznością błysnął Janek Barwiński zdobywca trzech bramek. Gratuluje zespołowi ambitnej postawy i z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania.

Orlik Młodszy 2009 grupa licencyjna

Korona 2009 gr Złota – Sokół Rykoszyn 5:1

Bramki: Bracha Igor 3, Malinowski, Bętkowski

Korona 2009 gr Złota –  Korona 2009 gr Srebrna 6:0

Bramki: Malinowski 4, Bracha, Głowacki

Korona 2009 gr Złota – Gród Ćmińsk 5:0

Bramki: Palmowski 2, Malinowski, Kałka, Głowacki

Korona 2009 gr Złota: Pietrzyca, Cioroch, Głowacki, Bracha, Malinowski, Bętkowski, Kałka, Kundera, Palmowski

Maciej Kwiatkowski: Kolejny turniej w którym chłopcy z gr. Złotej pokazali się z bardzo dobrej strony, bramki zdobywaliśmy po składnych akcjach a skuteczność pod bramką przeciwnuika w tym dniu była na bardzo dobrym poziomie.

Orlik Młodszy 2009 grupa półfinałowa

 

KKP Korona 2009 klasa sportowa – Moravia Morawica 4:0

Bramki: Michalski 2, Ubożak, Kowalczyk

KKP Korona 2009 klasa sportowa – FA Chmielnik 2:0

Bramki: Michalski, Gołacki

KKP Korona 2009 klasa sportowa – Hetman Włoszczowa 1:2

Bramki: Gołacki

KKP Korona Kielce: Nosek, Pedrycz, Michalski, Gołacki, Kałka, Ubożak, Kowalczyk, Krupa, Siudak, Wójcik

Mikołaj Pełka, Maciej Kwiatkowski: Tym turniejem zapewniliśmy sobie awans do finałów Orlika Młodszego. Chłopcy zagrali trzy dobre mecze, starając grać się podaniami i szybko rozgrywać piłkę. Zdecydowanym liderem drużyny był Jędrek Krupa, który w przegranym meczy z Włoszczową dwoił się i troi aby zmienić niekorzystny wynik spotkania, jednak poprzeczka i dobre interwencje bramkarza drużyny przeciwnika nie pozwoliły nam wyrównać.

Partnerzy