Wielkie doświadczenie z Chin rocznika 2005

09.05.2019

Młodzi Koroniarze z rocznika 2005 zakończyli rozgrywki na międzynarodowym turnieju w Chinach. Na zawodach, w których rywalizowało 16 drużyn z 12 krajów, kielczanie po pasjonującej walce zajęli 10. miejsce. Bezcenne jest jednak doświadczenie, które zyskali żółto-czerwoni piłkarze.

Świetnie zorganizowane turnieje zawsze rozpoczynają się od ceremonii otwarcia. Nie inaczej było w Chinach, gdzie każda z drużyn musiała wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi. Były więc taniec i śpiew, a wszystko w asyście filmu promocyjnego, który na tę okazję specjalnie przygotowała Korona TV. Żółto-czerwoni zrobili prawdziwe show, dlatego z niecierpliwością czekano na rozgrywki sportowe.

Kielczanie rozkręcali się z meczu na mecz. I chyba tylko przez to po remisie 1:1 z FC Codion, przegranej z CFA U14 Team China 0:1 i zwycięstwie z Thailand 2:0 podopieczni Kamila Mecha, Łukasza Jamroza i Łukasza Gołucha zajęli 3. miejsce w grupie. Niestety nie pozwoliło to awansować naszej drużynie do pierwszej ósemki zawodów, które walczyły o końcowy sukces.

 

 

 

Pozostawała więc rywalizacja o 9. miejsce. I najważniejsze, że żółto-czerwoni podeszli do niej bardzo ambitnie!  Dzięki temu kielczanie pewnie 2:0 pokonali China Jiangyin. - Chłopcy wyszli zmobilizowani na spotkanie i pokazali sportową złość, wychodząc agresywnym pressingiem na drużynę z Chin. Już w 12. minucie spotkania Kacper Żabka wykorzystał dośrodkowanie z bocznego sektora I umieścił piłkę w siatce. Przez cały turniej dobrze wyglądała nasza defensywa na czele z naszym bramkarzem Oliwierem Piątkowskim, który wykazał się kapitalną obroną rzutu wolnego w 51. minucie spotkania. Chwilę później nasz zespół wyprowadził skuteczną kontrę, przy której Maciej Oziębło wykazał się spokojem w polu karnym i pewnie umieścił piłkę w siatce – opisywał trener Kamil Mech.

 

 

Bardzo dużych emocji, szczególnie na końcu, dostarczyło półfinałowe spotkanie drużyn walczących o 9. miejsce. Nasz zespół zremisował w regulaminowym czasie gry z China Dalian Yifang FC i o dalszych losach miały zadecydować rzuty karne. Pierwsza kolejka to przestrzelona 11-stka przez Koroniarzy i pewny strzał drużyny przeciwnej. Jednak na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Oliwier Piątkowski, ratując zespół świetnymi interwencjami. Dzięki temu kielczanie wygrali 7:6!

 

Dobra seria Koroniarzy skończyła się w finale o 9. miejsce, w którym niestety nasi piłkarze ulegli  drużynie z Malezji. Honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Kacper Żabka, który wyróżniał się dobrą grą w całych zawodach.

- W mojej ocenie turniej był dla nas bardzo cennym doświadczeniem. Oprócz możliwości rozgrywania meczów z zespołami z innych kontynentów, mieliśmy również okazję poznać kulturę dalekiego wschodu. Niestety nasze wyniki w grupie nie pozwoliły nam walczyć o wyższe lokaty, ale jestem zadowolony z gry moich zawodników. Mam nadzieję że zebrane doświadczenie pomoże im osiągać dobre wyniki w lidze, a najbardziej zależałoby mi na tym, aby Ci chłopcy w przyszłości stanowili o sile seniorskiej drużyny Korony. Przy okazji chciałbym podziękować naszym sponsorom jak również rodzicom chłopaków, bez których ten wyjazd nie doszedłby do skutku. Wracamy do kraju z podniesionymi głowami – podsumował trener Łukasz Jamróz.

 

 

 Jednak nie samą piłką żyję człowiek. Zawodnicy przebywający na międzynarodowym turnieju w Chinach mają także czas na inne rozrywki. Młodzi Koroniarze odwiedzili muzeum Zhang jian Memorial & Jianghai Museum. Koroniarze mieli także okazję zmierzyć się w konkursie lepienia pierogów, w którym zajęli 3. miejsce. Do zawodów zostali wytypowani  Michał Sobieniak i Karol Lach. Było osiem stanowisk, przy których stało po dwóch przedstawicieli każdej drużyny. Łącznie nasz team ulepił 12 pierogów, a do zwycięstwa zabrakło tylko 3 dodatkowych sztuk. Cały zespół miał przednią zabawę głośno dopingując swoich kolegów.

Wyjazd do Chin nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc firmy Suzuki, która na szeroką skalę angażuje się w promocję sportu, zarówno na amatorskim, jak i profesjonalnym poziomie i wsparła finansowo drużynę KKP Korona. Pomocy udzielili również Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Kielce oraz firma PUH DAWBUD z Domaszowic.

Wyniki turnieju:

Faza grupowa:

FC Codion 1:1 KKP Korona
Bramka: Maksymilian Dąbski

Korona Kielce 0:1 CFA U14 Team China

Thailand 0:2 KKP Korona

Bramki: Wojciech Gębka, Kacper Żabka

Walka o 9. miejsce:

Ćwierćfinał: KKP Korona 2:0 China Jiangyin
Bramki: Kacper Żabka, Maciej Oziębło

Półfinał: KKP Korona 0:0 China Dalian Yifang FC

Rzuty karne: 7:6

Finał: KKP Korona 1:3 JOHOr DARUL TA’ ZIM FC (Malezja)

Bramka: Kacper Żabka

 

Partnerzy