2008: Zmienna forma Orlików

10.04.2019

2008: Zmienna forma OrlikówW minioną niedzielę, grupa popołudniowa rocznika 2008 wzięła udział w silnie obsadzonym turnieju "Liga Talentów". Podopieczni trenera, Rafała Kruka zakończyli rywalizację na odległym 9 miejscu.

KSPN Pogoń Kraków- KKP Korona Kielce 1:0

KKP Korona Kielce - Olympic Wrocław 0:2

KKP Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Bramka: Dawid Czwartosz

KKP Korona Kielce -Borek Kraków 1:1

Bramka: Przemek Galera

KKP Korona – AP Jasło 0:0

Bramka :

Finały/ grupa srebrna

KKP Korona Kielce – Borek Kraków 0:2

KKP Korona Kielce- Beniaminek Krosno 5:0

Bramki: Patryk Plisak 2, Karol Kwiecień 2, Bartek Szymański

KKP Korona- FASE Szczecin 0:7

KKP Korona – Sandecja Nowy Sącz 2:1

Bramki: Patryk Plisak , Przemek Galera

KKP Korona – Hutnik Kraków II 4:4

Bramki: Albert Komada, Patryk Plisak, Karol Kwiecień, Bartek Szymański.

Każdy mecz trwał 13 minut. W pierwszym meczu z KSPN Pogonią Kraków, posiadaliśmy niewielką przewagę, niestety jeden błąd bramkarza przy wyjściu z bramki w 11 minucie, zagranie ręką poza polem karnym i czerwona kartka. Po rzucie wolnym nasz zawodnik z pola musiał zastąpić bramkarza również popełnił błąd. Nie wiedząc że nie ma tzw. piątek od własnej bramki wypuścił piłkę na murawę, a napastnik przejął piłkę i strzelił do bramki. Od tego momentu chłopcy się podłamali. Ciężko było się zebrać po tak przegranym niezasłużenie meczu! Może gdyby chłopcy zagrali odważniej i oddali więcej strzałów na bramkę to tego meczu byśmy nie przegrali.?

W drugim meczu z Zagłębiem Sosnowiec  nasi zmiennicy odwrócili sytuację i  zagrali odważniej. To przyniosło bramkę i zwycięstwo.

W trzecim meczu z faworytem grupy Olimpic Wrocław zagraliśmy źle w defensywie, gdzie zabrakło agresywnego krycia i po tych 2 błędach w odstępie 2 minut zawodnicy z Wrocławia cieszyli się ze zwycięstwa.

W czwartym meczu z drużyną Borek Kraków zagraliśmy ofensywnie, ale nieskutecznie. Marnowaliśmy dogodne sytuacje w tym rzut karny  i niestety musieliśmy  podzielić się punktami.

W piątym meczu chłopcy chcieli bardzo wygrać. To spowodowało, że próbowali stworzyć sobie sytuacje i strzelać bramki po nich zbyt prostymi środkami. W meczu nie brakowało walki i zaangażowania, jednak potrzebna była bardziej  gra kombinacyjna z dużą ilością pojedynków 1x1.

Z dorobkiem 5 punktów trafiliśmy do grupy srebrnej finałowej.

Tam odnieśliśmy wysokie zwycięstwo z Beniaminkiem i wysoką porażkę z FASE Szczecin.

Szalonego meczu z Hutnikiem Kraków nie powinniśmy przegrać. Na 2 minuty przed końcem prowadziliśmy już 4:2, ale błąd kolejny bramkarza i nieporozumienie kosztowały nas stratę 2 goli w końcówce!

Na koniec odnieśliśmy cenne zwycięstwo z Sandecją Nowy Sącz 2:1 kontrolując cały mecz !

Ostatecznie nasz zespół zajął 3 miejsce w grupie srebrnej  i ogólnie 9 miejsce w całym turnieju na 18 startujących drużyn.

Cieszy mnie fakt, że mimo słabego i pechowego początku chłopcy w drugiej części dnia pokazali lepszą grę i strzelili dużo więcej bramek.

Cały czas trzeba niektórym zawodnikom wpajać to, że ciężka praca i staranne słuchanie cennych uwag trenerów zaowocuje w przyszłości i przyniesie stabilną formę  !

Dziękujemy chłopakom za walkę !

 

Partnerzy