CLJ U-15: Remis na inaugurację wiosny

11.03.2019

CLJ U-15: Remis na inaugurację wiosnyZawodnicy z rocznika 2004 w minioną sobotę, meczu z Cracovią zainaugurowali wiosenne zmagania Centralnej Ligi Juniorów U15. Spotkanie było prowadzone w bardzo intensywnym tempie i obfitowało w dużą ilość sytuacji podbramkowych z obu stron. Mimo usilnych prób prowadzenia gry przez naszą drużynę spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

W pierwszej części drugiej połowie gra naszej drużyny nie wyglądała najlepiej. Młodzi koroniarze popełniali sporo błędów indywidualnych stwarzając tym samym gościom możliwość bezpośredniego zaatakowania bramki. Moment kryzysu naszego zespołu wykorzystała Cracovia strzelając bramkę na 1:0.

Po utracie gola z każdą minutą koroniarze starali się wrócić na właściwe tory, skuteczniej odpierając ataki rywala, samemu coraz śmielej radząc sobie na połowie przeciwnika, co zaowocowało bramką z rzutu karnego na 1:1 zdobytą przed Radka Sewerysia.

Trenerzy Maciej Śmiech i Michał Stachura: Bardzo trudne spotkanie rozegraliśmy na początku rundy wiosennej. Zespół przyjezdny zaskoczył nas bezpośrednim sposobem grania poprzez długie podanie oraz dobrym pressingiem, natomiast największe znaczenie na przebieg meczu miały nasze błędy indywidualne, których było zdecydowanie za dużo. Pomimo motywacji na zdobycie trzech punktów, biorąc pod uwagę sytuacje na boisku, musimy z pokorą zaakceptować wynik remisowy.

KKP Korona Kielce 1:1 Cracovia

Skład KKP: Sandach – Matusiewicz, Kudzia, Seweryś, Szczepanek – Szczepański (Łuczak), Grabarczyk, Dembiński (Toboła), Przybysławski (Żabka)- Juszczyk (Głowacki), Gocał (Bieńkowski)