2004: Brąz na Ukrainie

27.02.2019

2004: Brąz na UkrainieKolejne przetarcie z zagranicznymi rywalami ma za sobą Korona Kielce U-15. W przerwie między rozgrywkami Centralnej Ligi Juniorów, żółto-czerwoni wzięli udział w międzynarodowym turnieju Galychyna Cup rozgrywanym we Lwowie. Kielczanie byli jedną z wyróżniających się drużyn i zakończyli zmagania na trzecim miejscu, pokonując po drodze m.in. Szachtar Donieck.

W rozgrywkach udział wzięło 12 klubów z pięciu krajów. Drużyna KKP Korona wybrała się do Lwowa w mocno okrojonym składzie, m.in. bez dwóch etatowych reprezentantów Polski: Iwa Kaczmarskiego i Radka Sewerysia.

Rozgrywki nie zaczęły się szczęśliwie, gdyż w pierwszym meczu Koroniarze ulegli drużynie FC Lwów 2:1. Mimo przeciwności, drużyna Korony U-15 pokazała prawdziwy charakter. W kolejnych starciach grupowych, żółto-czerwoni wygrali swoje mecze, co zapewniło wejście do grupy finałowej z pierwszego miejsca! W bezpośrednich meczach o mistrzostwo turnieju na naszą drużynę czekali bardzo trudni rywale.

 

Po remisie z Dinamem Mińsk i wygranej z Dnipro Dniepropietrowsk, na zakończenie całego turnieju naszedł czas na spotkanie z najlepiej punktującą drużyną turnieju, Skalą Morshyn. Ukraiński zespół przed tym meczem nie stracił ani jednej bramki w całym turnieju. Korona dalej miała szanse na pierwsze miejsce w turnieju w przypadku zwycięstwa. Niestety już na początku meczu Koroniarze stracili dwie bramki i mimo szaleńczych ataków udało się zdobyć tylko jedną bramkę kontaktową. Przeciwnik wykorzystał otwartą grę kieleckiej drużyny i rzutem karnym ustalił wynik na 3:1.

 

Warto podkreślić, że poza trzecim miejscem w rozgrywkach, najlepszym bramkarzem całego turnieju został wybrany nowy zawodnik Korony, Adrian Sandach.

Partnerzy