Koroniarska kadra za nami

27.12.2018

Koroniarska kadra za namiPonad dwustu chłopców wzięło udział w zimowej edycji programu „Koroniarska Kadra Czeka”. Projektu, w ramach którego najmłodsi Koroniarze po półrocznym cyklu szkolenia otrzymują szansę sportowego awansu.

Głównym punktem zmagań były próby sprawności na podstawie, których trenerzy oceniają progresję zawodników objętych szkoleniem w grupach wczesnoszkolnych, KKP Korona Kielce. W sobotnie przedpołudnie w hali „Legionów” w specjalnie przygotowanych strefach sprawności, sprawdzali swoje umiejętności chłopcy roczników 2010, 2011 oraz 2012.

Kandydaci na piłkarzy Korony Kielce mieli do pokonania 5 prób sprawności w skład których wchodzą: Bieg bez piłki, drybling, zwroty z piłką, żonglerka oraz uderzenie piłki do celu. Wszystkie próby zostały objęte pomiarem czasowym, wykonanym na specjalistycznym sprzęcie pomiarowym wyposażonym w „foto-cele”. Wyniki każdego z uczestników zostały przeliczone na punkty oraz zestawione tabelarycznie. Suma wyników utworzyła końcowy ranking, który utworzy nowe grupy szkoleniowe na kolejny półroczny cykl szkolenia.

Poza próbami sprawności Kielecki Klub Piłkarski przygotował dla dzieci tego dnia upominki od Świętego Mikołaja. – Bardzo się cieszę, że udało nam się wdrożyć, kolejny nowy program, dzięki któremu uzyskaliśmy sprawny system monitorowania zawodników. Widać, że każdy z chłopców bardzo poważnie podchodzi do zadań – mówi Prezes, Robert Stachura. - Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że chłopcom towarzyszy stres. Dlatego też termin, który wybraliśmy na ten dzień, nie jest przypadkowy. Mamy mikołajki, są prezenty, muzyka, jest bardzo sympatycznie. Chłopcy dobrze się bawią, za chwilę będą gry, widzę wielu uśmiechniętych dzieciaków – zakończył Prezes Stachura.

Zajęcia w nowych grupach szkoleniowych obowiązywać będą po feriach zimowych. Listy poszczególnych grup zostaną podane na stronie kkp-korona.pl w terminie do 21.01.2019.

 

 

Partnerzy