CLJ /U-15: Korona nie zwalnia tempa

08.11.2018

CLJ /U-15: Korona nie zwalnia tempaDrużyna rocznika 2004 nie zwalnia tempa w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U15, wygrywając swoje spotkanie wyjazdowe z TOP 54 Biała Podlaska aż 6:0, na 2 kolejki przed zakończeniem rozgrywek przewodzi stawce z 5 punktami przewagi nad Wisłą Kraków. Już w najbliższą niedzielę, 11 listopada może zapewnić sobie mistrzostwo.

Spotkanie w Białej Podlaskiej było rozgrywane w środę, jako zaległy mecz z 11 kolejki. Zespół gospodarzy bardzo ambitnie podszedł do meczu, ponieważ ciągle walczy o utrzymanie w lidze, dlatego pierwsza połowa spotkania miała bardzo intensywny przebieg, a nasz rywal bardzo mocno wywierał presję. Mimo dość wyrównanych pierwszych 40 minut to naszej drużynie udało się zdobyć dwie bramki za sprawą Patryka Szczepanka oraz Iwo Kaczmarskiego.

Druga połowa to kompletna dominacja zespołu z Kielce, który stwarzał mnóstwo sytuacja pod bramką rywali, praktycznie nie dopuszczając ich z piłką na własną połowę boiska. Po 3 trafieniach Bartosza Bieńkowskiego oraz jednym Bartłomieja Juszczyka końcowy wynik spotkania został ustalony na 6:0 dla Korony Kielce.

TOP 54 Biała Podlaska – Korona Kielce 0:6 (0:2)

Bramki: Bieńkowski x3, Szczepanek, Kaczmarski, Juszczyk

SKŁAD: Piątkowski – Szczepanek, Kudzia (68’ Łuczak), Seweryś (C), Żabka (76’ Dąbski) – Szczepański (58’ Ciołak), Toboła (41’ Juszczyk), Kaczmarski, Grabarczyk, Wójcik (50’ Bieńkowski), Kralka (61’ Mikos)