Raport ligowy ŚZPN.

09.10.2018

Młodzieżowe rozgrywki ligowe ŚZPN nabierają rozpędu. Młodzi koroniarze z sukcesami realizują założone plany, pewnie zdobywając kolejne punkty ligowe. Zapraszamy do ligowego raportu, w którym przedstawiamy wyniki, strzelców bramek oraz wypowiedzi trenerów.

Junior młodszy 2003

W ostatni weekend z drużyna KKP KORONA rocznik 2003,  występującą w Świętokrzyskiej Lidze Juniorów Młodszych, zmierzyła się VICTORIĄ Skalbmierz. W poprzedniej rundzie, w Kielcach nasi chłopcy wygrali  9:0. Wydawało się , że rewanż to tylko formalność. Jednak drużyna miejscowych nie poddawała się, skutecznie broniąc dostępu do swojej bramki.

W  15 minucie, swoją siódmą bramkę w sezonie strzelił Kamil Skiba. Myśleliśmy, że jesteśmy na dobrej drodze do zwycięstwa i poprawienia bilansu bramkowego.  Niestety nasze ataki, albo skutecznie bronił bramkarz gospodarzy, albo obrońcy VICTORII.  W trakcie meczu oddaliśmy 20 strzałów na bramkę (10 celnych), ale wynik się nie zmieniał.

Dokonaliśmy wszystkich możliwych zmian. Wynik nadal nie ulegał zmianie  W 74 minucie Konrad Musielewicz doznał bolesnej kontuzji barku i musiał zejść z boiska. Od tej minuty graliśmy w „dziesiątkę”. Gospodarze poczuli, że dzisiaj mogą pokusić się o niespodziankę i dwukrotnie, po własnych błędach, obrońcy KORONY 03 desperacko ratowali wynik.

KKP Korona Kielce - Victoria Skalbmierz 1:0

Bramka: Skiba

Korona Kielce 1Artur Jóźwik (48 12Igor Zawierucha), 26Witold Łubek (63 30Wiktor Banach), 24IwoSochacki (72 35Paweł Czarnecki),

25Maciej Walkowiak, 31Kamil Skiba, 32Krystian Wierzchanowski37Jan Zgrzebnicki (48 41Wojciech Mazur) , 33Krzysztof Kita

(41 29Marcin Jamioł),  34Wiktor Stawecki, 39Dominik Kowalik, 43Kamil Święcki (57 40Konrad Musielewicz

Za tydzień, w niedzielę 14 października,  na własnym boisku, rozegramy mecz z ORLĘTAMI Kielce, który zadecyduje o mistrzostwie grupy i możliwości gry  w barażach o  CLJ – U17  w naszym makroregionie.

ZAPRASZAMY NA DERBY!!

Trampkarz młodszy 2005

KKP Korona Kielce - Baszta Rytwiany 16:0

Bramki: Oziębło Maciej '5 Porębski Nikolas '12 '27 Kozubek Marek '12 '14 Gębka Wojciech '15 '61 '64 Wawszczyk Damian '18 '68 Snopek Bartosz '35 Piątkowski Oliwier '38 '43 Michta Jakub '42 '54 Kucharczyk Kacper '47

Trener Kamil Mech po meczu: -Zespół zdominował przeciwnika zdobywając 5 bramek w pierwszym kwadransie meczu. To niewątpliwie podcięło skrzydła drużynie gości która nawet przez moment nie zagroziła naszej bramce i nie oddała żadnego strzału w kierunku naszej bramki. Na wyróżnienie zasłużyli dwaj zawodnicy. Bramkarz Oliwier Piątkowski który w drugiej połowie występował na pozycji napastnika i zdobył 2 piękne bramki. Oraz Wojciech Gębka który do hat tricka dorzucił trzy asysty.

Dzięki tej wygranej Żółto - Czerwoni tracą do liderującej w tabeli Akademii Piłkarskiej SKS Star Starachowice tylko jeden punkt (piłkarze z Kielc mają rozegrane dwa mecze mniej). Jednak wszystko może ulec zmianie już w środę 10.10.2018 r., gdyż w najbliższej kolejce to właśnie drużyna ze Starachowic będzie kolejnym rywalem kieleckiego zespołu. Miejmy nadzieję że Koroniarze pokażą swoją wyższość na boisku i wrócą do Kielc z trzema punktami.

SPartakus Aureus Daleszyce 1:11 KKP Korona Kielce II

Bramki: Adach -4, Kita -2, Gawęcki 2, Biernacki, Cerek, Stokowiec

KKP Korona:  Adach Barcicki, Biernacki, Cerek, Długosz, Gawęcki, Kałka, Kita, Matuszewski, Myalski, Olesiński, Orłowicz, Palacz, Skrzyniarz  Słota, Stokowiec, Zagródka, Zdrojewski,

Trener Łukasz Gołuch: - Na początku mecz był z minimalną przewaga na naszą korzyść co udało się zwieńczyć dwoma bramkami. Natomiast po przerwie zdecydowanie nasi przeciwnicy opadli z sił, a my to wykorzystaliśmy zdobywając łącznie 11 bramek. Teraz czeka tydzień ciężkich treningów, ponieważ kolejna potyczka przed zespołem już za tydzień.

Młodzik Starszy 2006

Granat Skarżysko-Kamienna 1:3 KKP Korona Kielce

Bramki: Wolski- 2 , Łukawski

Skład: Szejna, Starszyk, Jas, Rak, Kościelecki, Łukawski, Wolski, Błaszczyk, Kijewicz, Słowak, Lechowicz

Trenerzy Piotr Dutkiewicz i Paweł Mech : - Młodzi Koroniarze cały mecz mieli przewagę optyczną nad swoim przeciwnikiem. Dobre budowane akcję od tyłu mogły się podobać, ale do około 20 m bramki przeciwnika. Wtedy brakowało trochę dokładności by dobrze zagrać to tzw. "ostatnie podanie", wtedy sytuacji do zdobycia bramek było by więcej i myślę, że zawodnicy też by się cieszyli z okazalszego zwycięstwa.

Victoria Mniów - KKP Korona Kielce 1:9
Bramki: Wolski ⚽⚽, Kijewicz⚽⚽, Kawalec , Pierzak , Jas , Chałaciński , Cedro

Skład:  Słowak , Chałaciński , Ciosk , Cedro , Kawalec , Pierzak , Wolski , Jas , Wurmański , Blicharski , Kołodziej , Foks , Sadowski , Kijewicz

Trenerzy Piotr Dutkiewicz i Paweł Mech: -Mecz od samego początku pod nasze dyktando. Całkowita dominacja pod każdym względem. Dobra gra mnóstwo stworzonych sytuacji po podaniach kombinacyjnych . Nierówne boisko nie ułatwiało gry piłką , ale chłopcy stanęli na wysokości zadania i pokonali pewnie przeciwnika .

KKP Korona Kielce 07/08 – Piast Chęciny  15:1

Bramki:  Branewicz , Gębski 4, Pakuła 3, Kurek 2, Susło 3, Ocios, Stępień

KKP Korona Kielce II:  Pisarek Wiktor, Pakuła Jakub, Lis Szymon, Stępień Igor, Branewicz Brajan, Ocios Hubert, Gębski Szymon, Susło Hubert, Kundera Bartosz, Kurek Franciszek, Baran Kacper, Cygan Kacper, Botkiewicz Mateusz, Jugo Mateusz, Staniec Maksymilian, Skowyrski Adrian

Trenerzy Michał Sarek, Bartłomiej Strzębski : - Zawodnicy od początku meczu realizowali przedmeczowe założenia i bardzo szybko zdobyli bramki. W kolejnych minutach meczu zdecydowanie zdominowaliśmy przeciwnika. Bardzo dobrze wyglądała nasza gra defensywna natomiast zawodnicy formacji ofensywnych świetnie czuli się w grze kombinacyjnej. Boczni obrońcy świetnie współpracowali ze skrzydłowymi nieustannie stwarzając sytuację do zdobycia bramki.

Nasza dyspozycja w ostatnich meczach pokazuję że ciężka praca na treningach przynosi efekty.  Chcielibyśmy pogratulować drużynie zwycięstwa.

Młodzik młodszy 2007

KKP KORONA – POGOŃ STASZÓW 3:0 (1:0)

Bramki: Kuzera - 2, Bryła.

KKP Korona: Mazur, Robak, Chmielewski, Jamioł, Minuczyc Kacper, Dziwoń, Buczkowski, Bryła,Kuzera, Cieślik, Fornalski,Czarnecki, Minuczyc Kuba, Fiuk M, Stępień,Nagrabia,Stachowicz,Nawrot.

Trener, Tomasz Krężołek : - Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu.Zagraliśmy konsekwentnie w obronie, a w ataku stwarzaliśmy wiele sytuacji bramkowych.