CLJ U-17: Zwycięstwo w Rzeszowie

11.06.2018

CLJ U-17: Zwycięstwo w RzeszowieMimo, iż żegnają się z ligą to w ostatnim spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów, podopieczni trenerów Mikołaja Pełki i Macieja Kwiatkowskiego pokazali koroniarski charakter, sensacyjnie pokonując pretendenta do finałów Mistrzostw Polski, drużynę Resovii 3:2. Dzięki sportowej postawie drużyna Juniorów KKP Korona przyczyniła się do awansu starszych kolegów z Korona S.A do najlepszej 4 zespołów CLJ U17.

Resovia Rzeszów – KKP Korona Kielce 2-3 (1-2)

Bramki; rywal 7, 53 min – Szelągowski 31. 77 min, Turek Karol 37 min

Skład: Drej – Kośmicki (71 Kaczor), Dziedzic, Dziubek, Cukrowski – Górski (41 Klapa) Turek Radek (57 Sobura) Bartosik (67 Filipowicz) Turek Karol, Rybus (63 Żądło) – Szelągowski

Trenerzy Mikołaj Pełka i Maciej Kwiatkowski: - Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu naszego zespołu mimo osłabienia (Ganczarski kontuzja i Tomczyk kartki) zespół od początku spotkania przejął inicjatywę, graliśmy bardzo mądrze długo utrzymywaliśmy się przy piłce. Mimo dobrego początku rywale pierwsi zdobyli gola po faulu w polu karnym , rywale wykonywali rzut karny który Drej Mikołaj obronił ale dobitka okazała się skuteczna. Po stracie gola przyspieszyliśmy grę i brakowało nam skuteczności lub dokładniejszych podań. Ale w 30 minucie bardzo dobre podanie do Górskiego zawodnik był w sytuacji sam na sam i został sfaulowany , byliśmy przekonani że  w polu karnym jednak sędziowie wskazali na 18 metr, ale Daniel Szelągowski wspaniałym strzałem wyrównał stan meczu , nie minęło kilka minut , a Turek Karol pokonał bramkarza gospodarzy technicznym uderzeniem . Po przerwie rywale ruszyli do ataku i po 10 minutach sędzia wskazał po raz drugi na 11 metr . Jednak Mikołaj Drej obronił rzut karny i dobitkę rywali. Jednak chwilę później rywale doprowadzili do remisu. Od tego momentu Resovia jeszcze odważniej zaatakowała lecz nie stwarzała sobie sytuacji dobrze bronił Drej oraz obrońcy grali bardzo spokojnie. Przed samym końcem spotkania Szelągowski Daniel pokazał wielkie umiejętności minął trzech rywali położył bramkarza i strzałem do pustej bramki zdobył 3 bramkę. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i po meczu zapanowała w naszym zespole euforia.

Nasze zwycięstwo pozwoliło obronić pierwsze miejsce w tabeli zespołowi Korona SA i dzięki temu awansowali do 4 najlepszych zespołów CLJ U17

- Dziękuję za ten mecz chłopcom i za całe 3 lata , szkoda że był to nasz ostatni mecz (od lipca chłopcy stają się zawodnikami Korona SA) Tym spotkaniem pokazaliśmy charakter Koroniarski nieustępliwość i waleczność cechy które w sporcie są najcenniejsze. Brawo CHŁOPCY jestem z was bardzo dumny i będę trzymał kciuki za wasze postępy. Wspólnie z trenerem Maćkiem Kwiatkowskim jeszcze raz DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO!