ŚZPN: Puchar jest Nasz!

12.03.2018

ŚZPN: Puchar jest Nasz!Bardzo dobrze zaprezentowały się żółto-czerwone drużyny roczników 2006 oraz 2007, w wielkim finale turnieju o "Puchar Prezesa ŚZPN". W najważniejszych rozgrywkach halowych województwa świętokrzyskiego, Koroniarze zgarnęli całą pule, pewnie sięgając po puchar.

Niezwykle zacięty przebieg miała rywalizacja w roczniku 2007 i modsi. W gronie finalistów zagrały, aż 3 drużyny KKP Korona Kielce.  Pierwsze miejsce przypadło drużynie reprezentującą "grupę popołudniową". Na trzecim miejscu podjum uplasowała sie drużyna trenera, Rafał Kruka reprezentująca klasę sportową SP nr 27. Miejsce 6 zajęła dzielnie walcząca drużyna trenera, Piotra Kaczmarczyka.

1.KKP Korona Kielce I

2.Olimpia Pogoń Staszów

3.KKP Korona Kielce III

4.Star Starachowice

5.PAS Skarżysko

6.KKP Korona Kielce II

 

KKP Korona I Kielce : Palacz- Cerek, Jakubowski , Minuczyc, Długosz, Plisak, Stawecki, Mazur, Żońca.

Trener Michał Kostucha: Turniej halowy o Puchar Prezesa ŚZPN, był dla nas od samego początku bardzo udany do finałów dotarliśmy bez straty bramki ,w finałach stanęliśmy na wysokości zadania, chłopcy dobrą grą sięgnęli po I miejsce. Cieszy pomysłowość, zaangażowanie oraz zwycięskie indywidualne pojedynki.

 

Relacjonuje trener, Rafał Kruk: 

Każdy  mecz był inny, chłopcy bardzo przeżywali wszystkie mecze, które były bardzo zacięte i emocjonujące. W pierwszym meczu z KKP Korona I nasi zawodnicy nie oddali strzału na bramkę przeciwnika , tracili gole po prostych błędach w kryciu .Ten mecz nam nie wyszedł. 

Do drugiego meczu  z Pogonią Staszów  zawodnicy szykowali się już z optymizmem . Zagrali lepiej ale zawiodła skuteczność pod bramką przeciwnika. Trzykrotnie mogliśmy prowadzić ale nikt nie potrafił wykończyć akcji.

W trzecim meczu zespół grał z PAS-em Skarżysko. Był to dobry mecz, obfitujący w wiele akcji z obu stron. Nasz zespół dwukrotnie wychodził na prowadzenie ale w ostatnich 2 minutach meczu na własne życzenie  stracił 2 gole i ostatecznie zremisowaliśmy .

W kolejnych meczach  ze Starem Starachowice i KKP Koroną II zespół nauczył się grać szybciej i skuteczniej, odnieśliśmy zasłużone zwycięstwa. Z ośmioma punktami byliśmy w tabeli na 2 miejscu.

Ale to nie koniec emocji. Po ostatnim wygranym meczu  Pogoni Staszów okazało się że zrównaliśmy się  punktami  z tą drużyną i o końcowej klasyfikacji turnieju  zdecyduje mała tabela pomiędzy dwoma zespołami. Niestety bilansem 2 goli spadliśmy na 3 miejsce.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100

W hali sportowej w Masłowie rozegrane zostały finały turnieju o Puchar Prezesa ŚZPN w roczniku 2006. Emocji było co niemiara. Podopieczni treera Piotra Dutkieiwcza zajęli II i III miejsce. Do samego końca toczyła się walka o zwycięstwo w turnieju. W ostatnim meczu grupa popołudniowa musiała wygrać żeby zająć pierwsze miejsce w turnieju , ostatecznie padł remis i to Korona IV, powadzona przez trenera Tomasza Krężołkaa cieszyła się ze zwycięstwa w całym turnieju.

  

Korona I ( Klasa Sportowa) - Starzyk Maks , Foks Piotr , Kruk Mateusz , Staszewski Filip ,  Kołodziej Maciej , Blicharski Jakub , Kawalec Dominik , Sadowski Patryk , Ciosk Bartosz

Korona II ( Gr. Popołudniowa ) - Sadlik Miłosz , Skrzyniarz Igor , Kolus Kacper , Gawęcki Sergiusz , Bliski Jan , Kijewicz Bartosz , Krasowski Maciej , Durlik Kacper , Siwiec Anthony

Trener Piotr Dutkiewicz: -Jestem bardzo zadowolony z gry zawodników z grupy popołudniowej pokazali że potrafią grać w piłkę i byli skuteczni pod bramką przeciwnika. Był to dobry turniej w ich wykonaniu i walczyli w ostatnim meczu o zwycięstwo w turnieju.  Gra w tym meczu była wyrównana , ale to my mieliśmy więcej sytuacji do strzelenia bramki. Przeciwnik  dobrze się bronił pod własną bramką  i rozbijał nasze ataki. Ostatecznie padł remis.


 

 

 

 

 

Partnerzy