2009: Ugryźli złoto po raz kolejny!

12.01.2018

2009: Ugryźli złoto po raz kolejny!W minioną sobotę zawodnicy z najlepszych akademii piłkarskich Polski zmierzyli się ze sobą w poznańskiej Arenie. Po pełnym sportowych wrażeń finale, zwycięski puchar trafił do chłopców Korony Kielce. Jak podkreślają organizatorzy, to była najlepsza edycja turnieju w historii.

– IX edycję turnieju uważam za najlepszą pod wieloma względami. Udało się zaprosić topowe akademie piłkarskie w Polsce, które stworzyły bardzo wyrównane widowisko z dużą ilością goli w każdym spotkaniu. Świadczy o tym fakt, że żadna z 20 drużyn nie odnotowała kompletu zwycięstw w tym wydarzeniu. W dodatku w 60 rozegranych spotkaniach ani razu nie padły mniej niż 3 bramki na mecz! Z mojej strony pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji FootballPro Cup Masters, a także zaprosić na jubileuszową, X edycję, o której informacje już niebawem – podkreśla organizator, Paweł Jankowski.

Faza grupowa:

Korona Kielce – Zagłębie Lubin 5:1

Bramki: Nowak 2, Hańćko, Krakowiak, Pedrycz

Korona Kielce – Pogoń Szczecin 1:4

Bramki: Nowak

Korona  Kielce – Olympic Wrocław 3:1

Bramki: Nowak 3


Korona Kielce – Akademia Piłkarska Reissa 3:1

Bramki: Hańćko, Krakowiak, Nowak

Półfinał:

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 3:1

Bramki: Hańćko, Krakowiak, Nowak

Finał:

Korona Kielce – Akademia Piłkarska Reissa 3:1

Bramki: Hańćko 2, Krakowiak


KKP Korona Kielce: Błaszczyk Julian, Hańćko Adam, Kaczmarczyk Adam, Krakowiak Kacper, Jędrzejewski Marcel, Moczulis Kacper, Molęda Jakub, Nowak Marcel, Pedrycz Radosław

Trenerzy Maciej Kwiatkowski, Jerzy Marzec: - Mimo bardzo wczesnej pobudki i długiej podróży chłopcy zaprezentowali się znakomicie w mocno obsadzonym turnieju FootballPro Cup IX w Poznaniu. Doznaliśmy jednej porażki i odnieśliśmy pięć zwycięstw i tym samym zasłużenie wygraliśmy cały turniej. Wspaniały prezent urodzinowy sprawili sobie zawodnicy, którzy w ten weekend obchodzili swoje urodziny: Jakub Molęda, Julian Błaszczyk i Adam Kaczmarczyk. Wszystkiego Najlepszego Chłopaki !!!


Fot. Archiwum Mateusz Dembowiak. 

 

Partnerzy