2009: Żaki poznały smak złota!

18.12.2017

2009: Żaki poznały smak złota!Kolejne zwycięstwo młodych Koroniarzy z rocznika 2009! Tym razem w Zduńskiej Woli, młoda żółto-czerwona drużyna rywalizowała w dwudniowym turnieju "POGOŃ CUP".

Trener, Maciej Kwiatkowski: - Na zakończenie roku zagraliśmy w dwudniowym Turnieju Pogoń Cup 2017 w Zduńskiej Woli w którym uczestniczyły drużyny z 8 województw. W fazie grupowej zajęliśmy pierwsze miejsce wygrywając 4 spotkania i jeden mecz remisując. Nie ustrzegliśmy się błędów, tracąc cztery bramki, które były wynikiem braku wzajemnej asekuracji oraz podejmowania złych decyzji przy wyprowadzaniu i rozegraniu piłki na własnej połowie. Na drugi dzień w fazie pucharowej chłopcy zagrali bardzo dobrze w wyżej wymienionych aspektach gry, dzięki czemu nie straciliśmy żadnej bramki i odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo w całym turnieju. Na indywidualne wyróżnienia zasłużyli Adam Hańćko który z 15 bramkami został najlepszym strzelcem oraz najlepszym zawodnikiem turnieju oraz Julian Błaszczyk który wyróżniał się dużą mądrością i kreatywnością w grze. Dziękuje również trenerowi Jerzemu Marcowi za pomoc i cenne uwagi podczas turniej.


Faza grupowa:

Korona Kielce – Pogoń II Zduńska Wola 4:0

Bramki: Hańćko, Pedrycz 2, Jędrzejewski

Korona Kielce – Gryf Świdnica 7:1

Bramki: Hańćko 3, Krakowiak, Pedrycz, Jędrzejewski 2

Korona  Kielce – FA Leszno 2:2

Bramki: Hańćko 2

Korona Kielce – Bór Regut 3:0

Bramki: Hańćko, Iwan, Jędrzejewski

Korona Kielce – UKS Cieszyn 3:1

Bramki: Hańćko 3

Faza pucharowa:

¼ finału: Korona Kielce – MKS Kluczbork 1:0

Bramki: Hańćko

½ finału: Korona Kielce – FA Leszno 3:0

Bramki: Hańćko 3

Finał: Korona Kielce – UKS Cieszyn 4:0

Bramki: Wołowiec 2, Hańćko, Krakowiak

KKP Korona Kielce: Błaszczyk Julian, Bracha Antoni, Hańćko Adam, Iwan Piotr, Kaczmarczyk Adam, Krakowiak Kacper, Jędrzejewski Marcel, Moczulis Kacper, Molęda Jakub, Pedrycz Radosław, Sabat Mateusz, Stuglik Ignacy, Wołowiec Olivier

Partnerzy