2009: Zagrali na "szóstkę"

21.11.2017

2009: Zagrali na W miniony weekend chłopcy rocznika 2009 wzięli udział w niezwykle silnie obsadzonym, dwudniowym turnieju im. Rotmistrza Pileckiego. Do stolicy zjechały najbardziej prestiżowe akademie piłkarskie w naszym kraju. W tym doborowym gronie podopieczni trenerów Macieja Kwiatkowskiego i Michała Sarka zajęli wysokie, szóste miejsce.

Młodzi koroniarze w pierwszej fazie turnieju trafili do grupy A i rywalizowali z drużynami :
Legii Warszawa, Talentu Warszawa oraz MOSP Białystok.

I runda turnieju :
KKP Korona  –  Legia Warszawa 1:8
Bramka: Wołowiec Olivier

KKP Korona  - MOSP Białystok 4:2
Bramki: Hańćko Adam 3, Wołowiec Olivier

KKP Korona  - Talent Warszawa 4:1
Bramki: Hańćko Adam 3, Wołowiec OlivierW pierwszej rundzie turnieju plasujemy się na drugim miejscu w grupie i awansujemy do dalszej fazy rozgrywek. 
II runda turnieju :

KKP Korona  - Varsovia Warszawa 1:5
Bramka: Hańćko Adam

KKP Korona  - Polonia Warszawa 10:0
Bramki: Hańćko Adam 4, Stuglik Ignacy 2, Iwan Piotr 2, Krakowiak Kacper , Wołowiec Olivier

KKP Korona  - Zagłębie Lubin 1:0
Bramka: Wołowiec Olivier

W kolejnej etapie zajmujemy 2 miejsce w grupie co oznaczało awans do Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale naszym przeciwnikiem była bardzo mocna drużyna KKS Lech Poznań.KKP Korona  - Lech Poznań 4:6
Bramki: Hańćko Adam 2, Wołowiec Olivier, Iwan Piotr

Mecz o prawo gry o miejsca  5-8
KKP Korona  - STF Champions Warszawa 3:2
Bramki: Moczulis Kacper, Hańćko Adam, Wołowiec Olivier.

o 5 miejsce
KKP Korona  - Legia Warszawa 3:10
Bramki:  Hańćko Adam, Błaszczyk Julian, Wołowiec Olivier

Ostatecznie chłopcy zajmują bardzo dobre 6 miejsce co stanowi pozytywny bodziec do dalszej pracy na treningach. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Adam Hańćko zdobywca 15 bramek dla naszego zespołu.KKP Korona: Molęda Jakub, Moczulis Kacper, Hańćko Adam, Krakowiak Kacper, Wołowiec Olivier, Stuglik Ignacy, Iwan Piotr, Kaczmarczyk Adam, Kubicki Jacek, Bracha Antoni, Błaszczyk Julian.

Trenerzy Maciej Kwiatkowski, Michał Sarek : - Bardzo cenne doświadczenie dla naszych zawodników, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w dwudniowym turnieju. W pierwszym meczu drużyna Legii postawiła bardzo wymagające warunki oraz wykorzystała wszystkie nasze słabe punkty. W kolejnych spotkaniach chłopcy zagrali na swoim optymalnym poziomie zdobywając piękne bramki po jeszcze piękniejszych akcjach.  W drugiej rundzie turnieju również nie brakowało emocji szczególnie w meczach z Zagłębiem Lubin oraz Lechem Poznań. W potyczce z Poznaniakami zawodnicy bardzo ciężko pracowali w defensywie co kosztowało mnóstwo energii, zawodnicy Kolejorza okazali się minimalnie lepsi zapewniając sobie zwycięstwo dopiero w końcowych minutach meczu. Podsumowując turniej chcielibyśmy pogratulować chłopcom bardzo dobrej gry, ambicji, zaangażowania oraz zaprezentowania naprawdę wysokich umiejętności piłkarskich.

Partnerzy