2002: Juniorzy z awansem do CLJ!

19.11.2017

2002: Juniorzy z awansem do CLJ!Olbrzymia radość zapanowała w obozie rocznika 2002. Podopieczni trenerów Mikołaja Pełki i Macieja Kwiatkowskiego w rewanżowym spotkaniu z Tomasovią, przypieczętowali awans do Centralnej Ligi Juniorów PZPN, pewnie pokonując gospodarzy 1:0.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – KKP Korona Kielce 0-1 (0-0)

Pierwszy mecz 2-0 dla Korony

Bramka: Szelągowski 74 min

KKP Korona: Drej – Górski, Plichta, Dziedzic, Cukrowski – Rybus (63 Smerdzyński) Turek K (80 Turek R) Bartosik (55 Klapa) Tomczyk (50 Kośmicki) – Szelągowski (78 Angelo) Ganczarski (72 Dziubek)

Relacjonuje trener, Mikołaj Pełka: - Mecz rewanżowy od początku był pod naszą kontrolą, próbowaliśmy się utrzymywać się przy piłce i stwarzać sobie okazję do zdobycia bramki , lecz brakowało ostatniego podania. Rywale grali bardzo prosto długą piłką na wysokich napastników i szukanie stałych fragmentów gry, z tych mieli najgroźniejszą sytuację pod koniec pierwszej połowy główce piłka przeleciała tuz nad poprzeczką. Druga połowa toczyła się już pod nasze dyktando mieliśmy dwie wyborne okazję do zdobycia bramki( Rybus, Ganczarski) Na 15 min przed końcem spotkania wychodzącego na czysta pozycję zatrzymał obrońca gospodarzy i otrzymał czerwoną kartkę, a gdy 75 minucie Szelągowski wykorzystał nieporozumienie bramkarza i obrońcy i zdobył gola . Wiedzieliśmy że awans to tylko kwestia czasu . I po końcowym gwizdku mogliśmy się cieszyć z awansu wraz 20 osobową grupka kibiców z Kielc. Dziękuję chłopcom za walkę i determinację byliście lepsi i dlatego awansowaliśmy do CLJ U17