2005: Brązowe medale w Krośnie

01.11.2017

2005: Brązowe medale w KrośnieW minionym tygodniu, podopieczni trenera Bartłomieja Strzębskiego rywalizowali w Krośnie, o prawo udziału w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów piłkarskich w Polsce, "PROFBUD CUP". Młodzi Koroniarze po zaciętej walce zajęli ostatecznie 3 miejsce. Najlepszym graczem wybrano zawodnika Korony Kielce, Bartłomieja Juszczyka.

Grupa A

KKP Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 3:0

Bramki : Juszczyk 2, Dąbski

KKP Korona Kielce – MFK Zemplin Michalovce (Słowacja) 1:0 

Bramka : Wawszczyk

KKP Korona Kielce – Beniaminek Krosno 2:2

Bramki: Juszczyk 2

Półfinał :

KKP Korona Kielce - AP Mam Talent Polska 0:1

Mecz o 3 miejsce:

KKP Korona Kielce – MUKP Dąbrowa Górnicza 1:0

Bramka Kozubek

KKP Korona : Piątkowski, Michta, Dąbski, Derszniak, Kozubek, Sternak, Pawłowski, Wawszczyk, Rozicki, Porębski, Juszczyk, Snopek, Wilk

Wyróżnienie od prezesa Beniaminka Krosno Grzegorza Rausa : Bartłomiej Juszczyk 

Bartłomiej Strzębski; - Turniej na wysokim poziomie i zawodnicy wiedzieli aby się dostać do finału to trzeba zagrać na najwyższym poziomie bo drużyny były bardzo mocne z południowej Polski. W dzień pierwszy mecze układały się dla nas idealnie w spotkaniu z  Sandecją  szybko udało się strzelić bramki  co pozwoliło nam wejść w turniej o wiele spokojniej. W meczu numer dwa zespół ze Słowacji postawił ciężkie warunki  i po za zespołem z półfinału  najlepsza według mnie  ekipa z którą rywalizowaliśmy na tym turnieju  ale bramka Damiana Wawszczyka po dograniu Juszczyka dała nam 3 punkty. Pewni pierwszego miejsca w grupie ostanie spotkanie  z gospodarzem z którym graliśmy swoją piłkę i szybko stało się 2:0 niestety lekkie rozluźnienie w końcówce meczu i tracimy dwie bramki i ostateczni e remisujemy spotkanie.


W niedziele trafiliśmy do grupy złotej a w półfinale spotkaliśmy się z nie oficjalną kadrą małopolski która miała w swoich szeregach zawodników z różnych klubów o wysokich umiejętnościach i dobrych warunkach fizycznych. Swoje sytuacje miały oba zespoły a nasze groźne sytuacje miał  Wawszczyk który trafił w poprzeczkę a strzał Juszczyka z samego okienka  obronił bramkarz AP Mam Talent a przeciwnik wykorzystał nasz błąd i strzelił jedyna bramkę meczu. Z wszystkich zaobserwowanych meczów grupy złotej nasz półfinał był na najwyższym poziomie ale niestety my musieliśmy wystąpić  w meczu o 3 miejsce. W finale pocieszenia to my wykorzystaliśmy błąd przeciwnika i Marek Kozubek z linii pola karnego pokonał bramkarza z Górnego Śląska i zdobyliśmy brązowy medal. Podsumowując turniej, pożyteczne mecze w Krośnie  był cenną nauką dla zawodników którzy spotkali zespoły o wiele mocniejsze niż z tymi co rywalizujemy co weekend. Chłopcy wiedzą sami że muszą cały czas pracować na treningach aby utrzymać ogólnopolski poziom. Turniej wygrał zespół z którym przegraliśmy w półfinale a w nagrodę w grudniu będzie występował na turnieju międzynarodowym z takimi zespołami jak: Juventus Turyn, Sparta Praga, Karpaty Lwów, West Ham United,  Everton , Bayer Leverkusen , Feyenoord Rotterdam. 

Partnerzy