CLJ/U15: Remis w Ostrowcu

11.10.2017

To miał być rewanż za pierwszy, przegrany, mecz w CLJ – U 15. "Koroniarze od pierwszej minuty przystąpili do ataków na bramkę KSZO. Wiele strzałów z dystansu i kilka rzutów rożnych. Niestety pomimo dużej przewagi w polu, piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika"... W taki, gorący sposób relacjonuje trener rocznika 2003, Mariusz Słabiak zremisowany, derbowy mecz w ramach Cenrtalnej Ligi PZPN.

To miał być rewanż za pierwszy, przegrany, mecz w CLJ – U 15.Koroniarze od pierwszej minuty przystąpili do ataków na bramkę KSZO. Wiele strzałów z dystansu i kilka rzutów rożnych. Niestety pomimo dużej przewagi w polu, piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika. Jedna z nielicznych kontr (wybicia piłki do przodu), przyniosła rzut wolny, dla KSZO, w bocznym sektorze boiska. Podczas interwencji, przy tym stałym fragmencie gry, nasz bramkarz był faulowany, czego nie zauważyli sędziowie i niestety „ Korona” w 25 minucie, przegrywała 1:0.

Obraz gry nie zmienił się. Kielczanie dalej kontrolowali grę, ciągle utrzymując się przy piłce. Bardzo ostro grający KSZO (5 dwuminutowych wykluczeń), bronił się rozpaczliwie, ale skutecznie. W drugiej połowie ani raz nie zagroził naszej bramce.

Dopiero w 63 minucie, Wiktor Stawecki znalazł lukę w obronie przeciwnika, strzelając bramkę na 1:1. Dalsze rozpaczliwe ataki koroniarzy nie przyniosły jednak, upragnionego zwycięstwa.

Trzeba szukać punktów w kolejnych meczach. Postawa zawodników na boisku w Ostrowcu napawa optymizmem. Z meczu na mecz jesteśmy lepszą drużyną, co rokuje dobrymi wynikami w rundzie rewanżowej rozgrywek  CLJ – U 15. Kolejny mecz, w najbliższą sobotę, z „MOTOREM” Lublin, na boisku przy ulicy Prostej. Zapraszamy.

KSZO Ostrowiec Św. - KKP Korona Kielce 1:1

Bramka: Stawecki (61')