2007: Tuż za podium w Bydgoszczy

06.09.2017

2007: Tuż za podium w BydgoszczyW dniu 2 września na stadionie Zawiszy Bydgoszcz, odbył się finałowy turniej "REM MARCO CUP". W rywalizacji udział wzięło 28 drużyn z najlepszych akademii piłkarskich z całej Polski. Poziom zawodów był niezwykle wysoki, a ranga turnieju pretendowała niemalże do Mistrzostw Polski U- 10. W tym doborowym gronie Korona Kielce zajęła wysokie, czwarte miejsce.

Zespół KKP Korona 2007 został przydzielony do grupy B wraz z: Śląskiem Wrocław, Górnikiem Zabrze, Stomilem Olsztyn, Dunajcem Nowy Sącz, Dwunastką Włocławek i CSiR Sępólnem Krajeńskim.

Bramki: Buczkowski-2, Stępień, Kuzera

Z grupy wyszliśmy z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale graliśmy z Olympic'iem Wrocław. Wynik 2:0 (Mazur, Kuzera).

Niestety dwóch ostatnich meczy nie wytrzymaliśmy fizycznie i ulegliśmy w półfinale Śląskowi Wrocław, a w meczu o trzecie miejsce Escoli Varsovia.

W konsekwencji zajęliśmy wysokie czwarte miejsce (najbardziej niechciane) w turnieju, który pretenduje do miana nieoficjalnych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Korona grała w składzie:

KKP Korona Kielce: Marcel Bodzioch, Jakub Fiuk, Bartosz Mazur, Kacper Minuczyc, Krzysztof Bryła, Szymon Dziwoń, Nikodem Kuzera, Piotr Jamioł, Igor Nagrabia, Antoni Stępień, Igor Chmielewski, Kacper Buczkowski.

Rywalizacja przyniosła ciekawy materiał szkoleniowy do pracy na przyszłość. Chłopcy pokazali koroniarski charakter i duże umiejętności piłkarskie - podsumował, trener Tomasz Krężołek.