Brytyjski raport

29.08.2017

Brytyjski raportW oczekiwaniu na pierwsze mecze na świętokrzyskich boiskach postanowiliśmy sprawdzić co słychać na Wyspach Brytyjskich u naszych "starych znajomych", wychowanków KKP Korona Mikołaja Kwietniewskigo i Pawła Sokoła.

Obaj panowie spisują się bardzo dobrze, a ich forma sportowa rośnie z każdym dniem. Grający na pozycji bramkarza Paweł Sokół wywalczył pewne miejsce w bramce "The citizen's" i jest filarem młodzieżowej drużyny Manchesteru City U-18.

Paweł Sokół (Manchester City FC) od początku sezonu ma miejsce w pierwszym składzie w drużynie U-18.

12 sierpnia: 90 minut z Newcastle United FC 2:1 – 1. kolejka U18 Premier League

19 sierpnia: 90 minut z Wolverhampton Wanderers FC 4:1 – 2. kolejka U18 Premier League

Natomast Mikołaj Kwietniewski po kontuzji wraca do coraz lepszej dyspozycji. Jako osiemnastolatek rozpoczął walkę o miejsce w postawowym składzie drużyny Fulham Londyn, która występuje w Premier League 2, Division Two (drużyna U-23). W ostatnim meczu z Aston Villą, Kwietniweski wszedł tuż po przerwie zdobywając bramkę w 75 minucie.

16 sierpnia: 11 minut z Portsmouth FC 3:3 – 1. kolejka EFL Trophy

21 sierpnia: 29 minut z Brighton and Hove Albion FC 2:4 – 2. kolejka Premier League 2

26 sierpnia: 45 minut z Aston Villa 2- 3 3. kolejka  Premier League 2 (bramka 45 min. 2-2).