2007/2008: Koroniarze w Chotowej

21.08.2017

2007/2008: Koroniarze w ChotowejW dniach 13-20 sierpnia chłopcy klasy sportowej SP nr 27 przebywali na letnim obozie sportowym. W malowniczo położonym ośrodku "Grand Chotowa", młodzi koroniarze spędzili tydzień pełen piłkarskich przygód. Pod czujnym okiem trenerów Rafała Kruka i Michała Jamioła chłopcy nabyli wiele umiejętności, nie tylko piłkarskich.

W malowniczej okolicy Chotowej nad zalewem zawodnicy mogli dobrze wypoczywać, korzystając z kąpieli w wodzie oraz plażowania. Już na początku nasi młodzi  zawodnicy sprawdzili swoje umiejętności w Parku Linowym.

Każdego wieczoru mimo codziennych trudów chłopaki z drużyn: żółtej, czerwonej i zielonej nie odpuszczali grając zacięte mecze w turnieju żółto-czerwonym. Górą zawsze była grupa żółta.

Podczas seansu kina na zgrupowaniu piłkarskim żółtoczerwoni mieli okazję po raz pierwszy poznać historię i drogę do sukcesu słynnych sportowców z Polski. Z zaciekawieniem oglądali ten film
pt.”110 %” Naszym zamiarem pokazania tego filmu było pokazanie młodym sportowcom, że ciężką praca i wytrwałość to ważne cechy  w osiągnięciu celów sportowych.

Nasi podopieczni bawili się w Kalambury świetnie integrując się w grupie podczas obozu.W trakcie turnusu obozu odwiedziła nas jednostka Straży Pożarnej z Dębicy, która pokazała akcję ratowniczą tonącej osoby. Przy okazji chłopcy mogli nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy takich jak pierwsza pomoc poszkodowanego czy dowiedzieć się o zagrożeniach podczas wakacji.

Na koniec obozu trenerzy zorganizowali małą ligę ekstraklasy dla rocznika 2007/8. Chłopcy powalczyli w grach wewnętrznych 4 drużynami w składach:

Korona Kielce – Pakuła, Pierzak, Ocios, Pisarek, Susło.

Zagłębie Lubin -  Cygan, Gawęcki, Lis, Kin.

Piast Gliwice – Branewicz, Kononow, Skowyrski, Gębski, Stępień.

Jagiellonia Białystok – Baran,Kurek,Matachowski,Okła, Staniec.

Wyniki meczów:

Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:4

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok  6:1

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:1

Korona Kielce – Jagiellonia Białystok  6:0

Piast Gliwice – Korona Kielce  2:3

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 2:2

Turniej wygrał zespół Korony Kielce.

W sobotni wieczór  wszyscy młodzi koroniarze usiedli wspólnie aby obejrzeć mecz Korony Kielce z Piastem Gliwice.

Cieszymy się, że  pogoda w tym roku nam dopisała na zgrupowaniu. Młodzi Koroniarze skorzystali ze zgrupowania w 110 % J. Wkrótce ten wysiłek zaprocentuje. Dziękujemy obsłudze ośrodka Grand Chotowa za przepyszne jedzonko i miły pobyt - podsumował udany obóz, trener Rafał Kruk.

 

 

 

 

Partnerzy