Turniej ŚZPN/2007: Podwójna "Korona" Orlików!

22.06.2017

Turniej ŚZPN/2007: Podwójna Bezprecedensowym sukcesem naszych Orlików zakończył się ostatni, wielki finał turnieju ŚZPN. W Bielinach podopieczni trenerów Szabli i Parzyszka zgarnęli całą pule, zdobywając kolejno tytuły mistrza i vice-mistrza województwa świętokrzyskiego. Najlepszym strzelcem Bryła Krzysztof z Korony I, natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał zawodnik Korony II, Bodzioch Marcel. Gratulacje!

KKP Korona I Kielce – AP Końskie 9:0

Bramki: Cerek 3, Sala 2, Dziwoń, Kuzera, Fiuk , Bryła

KKP Korona I Kielce – KKP Korona II Kielce

Bramka: Bryła

KKP Korona I Kielce – KSZO Ostrowiec Św. 7:0

KKP Korona II Kielce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0

Bramka: samobójcza.

KKP Korona II Kielce - Neptun Końskie 4:0

Bramki: Fiuk 2, Kuzera 2, Dziwoń, Czarnecki, Bryła

Mecze ½ finału

KKP Korona I Kielce – AP Star Starachowice 1:0

Bramka: Fiuk

KKP Korona II-Piłkarska Akademia Świętokszyska-0:0 k:3:2

Finał

KKP Korona I Kielce – KKP Korona II Kielce 2:1

Bramki: Bryła 2 dla Korona I, Płatek dla Korona II

Trener Marek Szabla:

- Chłopcy spisali się znakomicie. Bez wątpienia swoją postawą oraz organizacją gry w pełni zasłużyli na tytuł najlepszej drużyny Orlików w województwie świętokrzyskim. Jako trener odczuwam ogromną satysfakcję z wykonanej pracy szkoleniowej z rocznikiem 2007. Działania drużynowe oraz indywidualne stale podnosiły chłopców na wyższy poziom sportowy. W wielkim finale wszystko zagrało precyzyjnie jak w „japońskim zegraku”;)

Trener, Marek Parzyszek:

- Finał SZPN-Zajęliśmy II miejsce i jesteśmy na finiszu rozgrywek bardzo zadowoleni. Zaprezentowaliśmy się na tle finalistów bardzo dobrze. Oczywiście mamy swoje mankamenty i nad nimi ubolewam jako trener, ale inne drużyny tez okazało się, że je także mają. Należy powiedzieć, że Korona I Kielce zasłużenie wygrała Turniej finałowy, a my zajmując II miejsce także zapracowaliśmy prezentując wolę walki, dobra grę taktyczna i dążenie do zwycięstwa na słowa uznania i brawa dla Korony II.

Należy powiedzieć ,że mecz w grupie przegrany 1:0,czy finałowy przegrany 2:1 to były mecze trzymające do końca w napięciu a wynik wcale nie musiał być wygrany dla Korony I. Uznac należy jednak, że to Korona I była zdecydowanie najlepszym zespołem finału w Bielinach.

Na wyróżnienie zasłużyli Bodzioch – bramkarz,który szczególnie w meczach z Koroną I pokazał, że ma duże możliwości w tym fachu oraz Nagrabia,który był motorem naszej gry w środkowej strefie boiska.

Skład:Mądzik,Bodzioch,Branewicz,Cieślik,Fiuk,Jakubowski,Kendra,Lis,Marszałek,Mazur,Nagrabia,Płatek,Robak,Stachowicz,Susło

Partnerzy