Turniej ŚZPN/2006: Srebro Orlików starszych

21.06.2017

Turniej ŚZPN/2006: Srebro Orlików starszychW minioną niedzielę drużyna Orlików starszych rocznika 2006 wystąpiła w wielkim finale wojewódzkim turnieju ŚZPN. Podopieczni trenera Rafała Krkua wykonali plan minimum, zdobywając vice-mistrzostwo. Jak relacjonuje trener, chłopcy mimo ambitnej gry finale nie zdołali pokonać bramkarza Kszo Ostrowiec.

Wyniki KKP Korona Kielce w grupie B:

KKP Korona Kielce- Victoria Mniów 2:2

BRAMKI: łukawski, Kowalczyk

KKP Korona Kielce – Naprzód Jędrzejów 3:2

BRAMKI: Kowalczyk, Wolski, Jas.

KKP Korona awansował do pófinału:

KKP Korona – PAS Skarżysko 2:0

BRAMKI:Kowalczyk 2.

FINAŁ                  

KSZO Ostrowiec – KKP Korona 1:0

Trener, Rafał Kruk:

- W niedzielnym turnieju większość uznawała nas za faworytów z uwagi na ilość zdobytych punktów i bramek w grupie pófinałowej. Ale to nie był nasz dzień. Zaczęło się od pierwszego meczu z Mniowem kiedy to do przerwy prowadziliśmy już 2:0. Niestety zmiennicy roztrwonili przewagę i skończyło się niespodziewanym remisem 2:2.To spowodowało niepewność u chłopców.  W każdym meczu popełnialiśmy za dużo błędów indywidualnych w defensywie. Poza tym graliśmy nerwowo i trudno było nam ze spokojem wykańczać akcje .Zagraliśmy jeden mecz bardzo dobrze w półfinale z PAS-em Skarżysko nie tracąc bramki a strzelając dwie. A zdobył  je Grześ Kowalczyk wykańczając akcje zespołu. Pierwsza bramka na długo pozostanie w pamięci wszystkich bo zawodnicy Korony rozklepali przeciwnika 3 podaniami bez przyjęcia . Taką grę  chcieliby oglądać wszyscy trenerzy swojej drużyny. Niestety w finale  z KSZO po kolejnym błędzie indywidualnym straciliśmy bramkę na wagę mistrzostwa. Graliśmy ambitnie ale trochę chaotycznie. Nie wiemy co się stało z zawodnikami, którzy zaledwie 4 dni wcześniej w 3 meczach stracili 1 gola strzelając 12. Nasz zespół nie potrafił się otrząsnąć aż do końcowego gwizdka.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniały sezon. 2 miejsce w Orliku i 3 miejsce w kategorii starszej Młodziku w województwie to dobre rezultaty i trzeba się z tego cieszyć .

Partnerzy