Puchar Tymbarku: Piątkowski najlepszy bramkarzem w Polsce!

11.05.2017

Puchar Tymbarku: Piątkowski najlepszy bramkarzem w Polsce!W majowy weekend reprezentacja szkoły SP nr 27 składająca się z zawodników KKP Korona Kielce wzięła udział w finale krajowym, największego turnieju piłkarskiego w Europie, turnieju z "Podwórka na stadion o Puchar Tymbarsku". W gronie najlepszych ekip z całej Polski, młodzi koroniarze uplasowali się na 10 miejscu. Najlepszym bramkarzem trenerzy młodzieżowych Reprezentacji Polski jednogłośnie wybrali Oliwiera Piątkowskiego z SP 27 Kielce. Gratulacje!

SP 27 Kielce – SP 51 Szczecin 1:2

Bramka : samobójcza

SP 27 Kielce – SP 14 Białystok 1:1

Bramka : Porębski

SP 27 Kielce – SP 22 Płock 1:1

Bramka : Juszczyk

2 dzień

SP 27 Kielce – DAP Dębica 0:0 karne 3:2

SP 27 Kielce – Rodło Opole 3:2

Bramki : Juszczyk 2 , Wawszczyk

 

Mecz o 9 miejsce

SP 27 Kielce – SP 18 Tarnów 1:2

Bramka : Porębski

SP 27 Kielce : Piątkowski , Derszniak , Orliński , Rozicki , Krzysiek , Lach , Sternak , Wawszczyk , Porębski , Juszczyk.

SP 27 Kielce zajmuję 10 miejsce w Polsce

Najlepszym bramkarzem turnieju U12 jest Oliwier Piątkowski.

 

Bartłomiej Strzębski i Rafał Nowiński : Losowanie grupy dla nas nie okazało się łatwe trafiliśmy do zespołów które mają silne akademie piłkarskie a każdy z uczestników grupy posiada pierwszy zespół w ekstraklasie. Mecz ze Szczecinem można uznać że rywal był dla nas mocny i wynik 1:2 to w dużej mierze zasługa naszego bramkarza który w paru sytuacjach pokazał swoje możliwości i nie straciliśmy kolejnych bramek. Myśląc o wyjściu z grupy musieliśmy zdobyć minimum cztery punkty z kolejnymi dwoma rywalami .Niestety mecz z Białymstokiem remisujemy 1:1 tracąc jako pierwsi bramkę , więc mecz z Płockiem był meczem o wszystko w którym musieliśmy wygrać bo remis dawał wyjście z grupy drużynie z Płocka. Tak jak w poprzednim meczu tracimy pierwsi bramkę o tą sytuację można mieć pretensje do sędziego bo zawodnik który odebrał piłkę wyraźne faulował naszego zawodnika ale niestety sędzia kontynuował grę. Do wyrównania doprowadzamy w drugiej połowie i mimo ciągłej przewagi w meczu i kolejnych sytuacjach nie potrafimy pokonać bramkarza i spotkanie remisujemy zajmując w grupie miejsce trzecie a drugim dniu gramy o miejsca 9-16. Mimo że graliśmy o niższe miejsca chłopcy grali na swoim poziomie po za ostatnimi pięcioma minutami z Tarnowem gdzie mając mecz pod kontrolą i mając kolejne akcje do powiększenia wyniku tracimy dwie bramki i ostatni mecz przegrywamy. Podsumowując turniej nasi zawodnicy nie odstawali umiejętnościami od pozostałych drużyn a gra mogła się podobać a nasze słowa po meczach potwierdzili trenerzy reprezentacji młodzieżowych a do wyjścia z grupy zabrakło nie wiele ale żeby grać o wyższe miejsca mecze trzeba wygrywać.  Do poprawy jest  u wszystkich zawodników jest  dobre decyzje na połowie przeciwnika  czyli, strzały na bramkę , ruch bez piłki , podania otwierające do zdobycia bramki bo kluczowych momentach tego zabrakło a drugi dniu mogliśmy rozgrywać mecze o wyższe lokaty.

Partnerzy