Liga ŚZPN: Mistrzowska rywalizacja

11.04.2017

Wiosenne rozgrywki ligowe ŚZPN powoli nabierają tempa. Jak na razie młodzi koroniarze spisują się zgodnie z założonym planem, a wyniki osiągane przez nasze drużyny napawają sporym optymizmem w rywalizacji grup "mistrzowskich". W materiale filmowym "Korona Junior TV" przedstawiamy skrót spotkania z ubiegłego tygodnia, w którym podopieczni trenera Pełki podejmowali drużynę GKS Nowiny.

Trampkarz starszy 2002

KKP Korona II Kielce – KKP Korona I Kielce 0:5 (0:0)

Bramki: Angelo 48, Ganczarski 53, Cukrowski 57, Szelągowski 60, Ryba 67

KKP Korona II: Drej – Wsułek, Guzy, Sobura, Gacek – Tutaj, Glibowski, Górzyński, Śliwa, Koruch  – Bednarski

KKP Korona I: Karyś – Smerdzyński, Plichta(36 Angelo), Kośmicki, Cukrowski – Ryba, Dziubek, Tomczyk(36 Bartosik), Szelągowski, Duda - Ganczarski

Trenerzy Mikołaj Pełka, Maciej Kwiatkowski: - Mecz pomiędzy drużynami Korony z grupy finałowej odbywał się pod dyktando zawodników z pierwszej drużyny, którzy stworzyli sobie w tym meczu mnóstwo sytuacji strzeleckich. Jednak dzięki doskonałej postawie w bramce Mikołaja Dreja wynik remisowy utrzymywał się aż do 48 minuty. Druga drużyna zagrała bardzo ambitnie i dzielnie broniła się przez większą część spotkania, jednak gorsze warunki fizyczne i mniejsze umiejętności nie pozwoliły na nawiązanie równorzędnej walki. W pierwszej drużynie szwankowała skuteczność a w gra w ataku pozycyjnym była momentami zbyt nerwowa i brakowało w niej kreatywności.

Młodzik młodszy 2005

KKP Korona Kielce - Olimpia Pogoń Staszów 13:0 (6:0)

Bramki: Wawszczyk 5, Prębski 2, Michta 2, Derszniak pawłowski, Sternak, Adamczyk

KKP Korona : Adamczyk, Derszniak, Kaczmarski, Kozubek, Lach, Lamczyk, Ledwójcik, Lipski, Merwart, Michta, Orliński, Pawłowski, Piątkowski, Porębski, Sternak, Wawszczyk.

Orlik starszy 2006

KKP Korona Kielce – AP Końskie 5:2 (3:1)

Bramki: Kowalczyk 2, Kościelecki, Wolski.

KKP Korona: Szejna-Cedro,Jas,Kawalec,Lechowicz,Chałaciński,Łukawski,Kowalczyk,Wolski, Wurmański, Błaszczyk, Kościelecki, Sadowski, Foks.

Relacjonuje trener, Rafał Kruk: - Chłopcy zaczęli mecz bardzo nerwowo. Zbyt dużo było strat piłki po niedokładnym rozegraniu piłki.. Wynika to głównie z małego doświadczenia z gry na dużym boisku, a chłopaki z każdym meczem nabierają pewności siebie, ale przed nimi wiele nauki.   Za wszelką cenę chcieli szybko strzelić bramkę, a to było trudne bo przeciwnik dobrze bronił się całą drużyną kontratakując skrzydłami, gdzie tam najczęściej  nam zagrażał. Straciliśmy pierwsi bramkę po błędzie indywidualnym. Jednak później żółtoczerwoni wyrównali po bramce Kowalczyka. Poszliśmy za ciosem i do przerwy wygrywaliśmy 3:1.A bramki  zdobywali Kowalczyk i Kościelecki. W drugiej odsłonie znów wkradł się błąd w kryciu i po zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę wbił nam kapitan z drużyny Końskich. Jednak w tym dniu dobrze weszli w mecz nasi zmiennicy. Wynik na 4:2 podwyższył Wurmański ,a później na 5:2 wynik ustalił Wolski, który sprawił sobie niezły prezent na urodziny w tym dniu. Brawa dla drużyny za to że przegrywając wygrali całe spotkanie, bo z przebiegu gry zasłużyli na wysokie zwycięstwo.

 


Partnerzy