2006: Orliki w "Kopalini Futbolu"

12.02.2017

2006: Orliki w Drużyna Orlików starszych prowadzona przez trenerów, Rafała Kruka i Piotra Dutkiewicza zebrała kolejne cenne doświadczenia piłkarskie. Tym razem żółto-czerwoni walczyli w śląskiej "Kopalni futbolu".

W turnieju rozgrywanym w Kopalni Futbolu w Katowicach, którego organizatorem była Akademia Piłkarska Młoda GieKSa, rywalizowało osiem zespołów z całej Polski. Zespół KKP Korona wystawił dwa zespoły. Poza nami w turnieju zagrał Rozwój Katowice, APN GKS Tychy, Radomiak Radom, Cracovia Kraków i dwa zespoły GKS-u Katowice. Grano po 18 minut systemem każdy z każdym po 5 zawodników.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie, a emocje towarzyszyły do samego końca rozgrywek. Mecze rozgrywane były w systemie każdy z każdym. Po rozgrywkach zasadniczych zespoły rywalizowały o końcowe miejsca.

Wyniki spotkań żółtoczerwonych:

KKP Korona Kielce I- Cracovia Kraków           4:5 br: Łukawski 2, Jas, Wurmański.

KKP Korona Kielce I- Rozwój Katowice          2:1 br: Łukawski, Kowalczyk

KKP Korona Kielce I- APN GKS Tychy           3:0 br: Łukawski 2, Kowalczyk

KKP Korona Kielce I- Radomiak Radom          5:0 br: Toboła 3, Kowalczyk, Sadowski

KKP Korona Kielce I- GKS Katowice zieloni    12:1 br: Toboła 4, Łukawski 3, Chałaciński,    Wurmański 2, Kościelecki

KKP Korona Kielce I- GKS Katowice żółci       0:11

KKP Korona Kielce I-KKP Korona Kielce II     3:3 br: Rak 2,Sadowski 2,Toboła, Kawalec

KKP Korona Kielce II- Cracovia Kraków          1:3 br: Kawalec

KKP Korona Kielce II- Rozwój Katowice         2:2 br: Rak, Kawalec

KKP Korona Kielce II- Radomiak Radom         3:1 br: Kruk, Rak, Starzyk

KKP Korona Kielce II- GKS Katowice zieloni  5:2 br: Błaszczyk 2, Kawalec, Rak, samobójcza.

KKP Korona Kielce II- GKS Katowice żółci     1:2 br: Rak

KKP Korona Kielce II- APN GKS Tychy          1:3 br: Kruk

O miejsca 3-4

KKP Korona Kielce I- Rozwój Katowice           2:3 br: Lechowicz, Łukawski

O miejsca 5-6

KKP Korona Kielce II- APN GKS Tychy          3:2 Rak, Foks, Kawal 

Tabela końcowa:

1. Cracovia Kraków

2. GKS Katowice żółci

3. Rozwój Katowice

4. Korona Kielce I

5. Korona II Kielce

6. APN GKS Tychy

7. GKS Katowice zieloni

8. Radomiak Radom

KKP Korona Kielce: Karol Rak, Piotr Foks, Igor Błaszczyk, Olek Lechowicz, Jakub Blicharski, Andrzej Chałaciński, Patryk Sadowski, Kacper Kościelecki, Mateusz Kruk, Grzegorz Kowalczyk, Franek Wurmański, Kornel Toboła, Marcel Łukawski, Meteusz Jas, Kamil Cedro, Filip Staszewski, Dominik Kawalec, Maks Starzyk.

Relacjonuje trener, Rafał Kruk: -Wszystkie mecze były traktowane jako towarzysko-kontrolne spotkania. Jednak u  dzieci każdy mecz wzbudzał  wiele emocji i przerzyć. Chcieli za wszelką cenę wyrywać każde spotkanie, a to czasami wprowadzało więcej chaosu na boisku tym bardziej na takim zmniejszonym boisku. Bo w  każdym meczu dochodziło do częstych kontaktów z przeciwnikiem oraz piłką, a czas gry był wystarczająco długi na to by zdobyć i stracić kilka a nawet kilkanaście bramek. Tak było w meczach z „żółtym” GKS Katowice. Zespół KKP Korona I poniósł wysoką porażkę, ale w następnym meczu podniósł się wygrywając z bardzo dobrym zespołem Rozwoju Katowice, a potem ogrywając drużynę zieloną GKS-u 12:1. O końcowym wyniku decydował głownie fakt która drużyna szybciej i łatwiej „wchodziła w mecz”. Nawet drobne błędy indywidualne kosztowały utratę gola. Dużo w tych meczach zależało od postawy obrońców i bramkarza. Nasz bramkarz Maks Starzyk w tym dniu musiał bronić w obu zespołach KKP Korony aż w 15 meczach! Wiele razy wygrywał pojedynki 1x1. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu do Katowic. Miejsce w tabeli jest nie jest najważniejsze. Ważniejszy jest czas gry i zdobyte doświadczenie naszych piłkarzy na podczas takich gier i z wymagającymi przeciwnikami. To zaprocentuje w przyszłości.

 

Partnerzy