2006/2007: Koroniarska potyczka

19.11.2016

2006/2007: Koroniarska potyczkaW sobotę w grze towarzyskiej zmierzyli się między sobą chłopcy roczników 2006 oraz 2007. Jak relacjonują trenerzy, Piotr Dutkiewicz i Marek Szabla kolejne doświadczenie zdobyte przez chłopców ma zaprocentować na kolejnych etapach rozwoju zawodników.

KKP Korona 2006 - KKP Korona 2007

Bramki 2006: Arczewski , Wieczorek , Kijewicz

Bramki 2007: Fiuk 3, Piskulak 2, Cerek, Kuzera, Chmielewski.

Korona 2006: Olaf Tobera ,Adam Wieczorek , Szymon Januszek , Oleg Zembrzowski , Mateusz Ściana , Wiktor Arczewski , Anthony Siwiec , Maciej Słowak , Dawid Błachut , Bartosz Kijewicz

Korona 2007: Palacz, Cerek, Kuzera, Fiuk Kuba, Dziwoń, Jamioł, Czarnecki, Bednarski, Chmielewski, Piskulak, Bryła.

Trener, Piotr Dutkiewicz: - Gra fragmentami była wyrównana ale to koledzy z rocznika 2007 pokazali jak powinno się grać w piłkę. Rywal krył nas wysokim pressingiem  , nasi chłopcy mieli problem w rozgrywaniu piłką od bramkarza. Było dużo niedokładności w naszej grze zarówno w przyjęciu piłki jak i podaniu . Zabrakło również wykończenia pod bramką przeciwnika oraz sporo błędów w defensywie. Szczególnie na początku meczu w  kryciu przeciwnika przy rozgrywaniu piłki przez bramkarza. Później ten aspekt został poprawiony i przeciwnikowi było trudniej operować piłką. Również trzeba pochwalić przeciwnika za umiejętne rozgrywanie piłki od własnej bramki i stworzenie kilka naprawdę fajnych sytuacji. Mam nadzieje że to doświadczenie  zaowocuje na kolejne mecze i turnieje.

Trener, Marek Szabla: - Kolejny bardzo pożyteczny sprwadzian, w którym chłopcy zagrali dobrze. Zadanie było trudne, bo przeciwnik był tak dobrany aby chłopcy powalczyli z silniejszym, wyższym oraz szybszym przeciwnikiem. O dobrej grze decydowały szczegóły, na które zawodnikom nieustannie na zajęciach zwracana jest uwaga. Nie jest to jescze automatyzm odpowiednich nawyków, ale z czasem powinno to być wyuczone. Za jakiś czas spróbujemy się zmierzyć z kolegami z "klasy sportowej", co zapewne  będzie dla chłopców wielkim wyzwaniem oraz kolejną dobrą lekcją gry w piłkę nożną.

 

Partnerzy