Akademie Klasy Ekstra za nami!

30.09.2016

Akademie Klasy Ekstra za nami!W piątek do Kielc zawitały Akademie Klasy Ekstra – cykliczny projekt Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki odbywający się w miejscowościach klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Na stadion przy ulicy Prostej przyszło multum dzieci, a zabawy było co niemiara!

 

Na kilku specjalnie przygotowanych boiskach, w piłkarskich meczach walczyli najmłodsi – dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Cała inicjatywa ma bowiem na celu promowanie sportu wśród adeptów i – patrząc na frekwencję i zainteresowanie – wszystko idzie zgodnie z zamysłem!

Same zmagania na boiskach to jednak nie wszystko, co czekało na dzieci w piątkowe popołudnie. Na całym terenie rozstawionych było mnóstwo atrakcji, które bawiły najmłodszych i do których ustawiały się naprawdę długie kolejki.

Dzieci chętnie korzystały m.in. z możliwości zrobienia sobie tatuażu Ekstraklasy. Sprawdzali też m.in. swój refleks na specjalnie przygotowanej do tego maszynie.Nad wszystkim czuwali przedstawiciele Ekstraklasy. Wśród nich był m.in. Jacek Bednarz, który gościł już niedawno w Kielcach przy okazji losowania ambasadorów grup młodzieżowych. Nie zabrakło także prezesa Dariusza Marca.

Wielką frajdę dzieciom sprawiła wizyta pierwszej drużyny Korony. Piłkarze wraz ze sztabem szkoleniowym zjawili się przy ulicy Prostej około godziny 13 i nie szczędzili czasu na autografy, wspólne zdjęcia czy rozmowy.

Wzięli także udział w specjalnym meczu, w którym na arenie zmagań pojawił się nawet trener Tomasz Wilman. Trudność polegała na braku możliwości ruchu, co wymagało od zawodników sprytu w zagraniach.

http://korona-kielce.pl/images/galeria_zdjecie/news/IMG_0946_0aec39aa032a2b621da618b42b75d6c0.jpg

Na koniec wszyscy uczestnicy piątkowego wydarzenia zrobili sobie wspólne zdjęcie. W piątek przy ulicy Prostej pojawiły się aż ponad 2 tysięcy dzieci wraz z opiekunami!

Marcin Długosz

 

fot. Mateusz Kępiński

 

Ponad 200 zdjęć można obejrzeć TUTAJ

Partnerzy