Nike Cup: Trampkarze tuż za podium

22.08.2016

Nike Cup: Trampkarze tuż za podiumWielki sukces odnieśli młodzi piłkarze KKP Korona Kielce na odbywających się Mistrzostwach Polski "Nike Premier Cup" U-14 w Łodzi. Podopieczni trenerów Mikołaja Pełki i Macieja Kwiatkowskiego po pasjonującej i ambitnej grze zajęli wysokie 4 miejsce.

Turniej w Łodzi ma bogatą tradycję była to już 17 edycja i młodzi Koroniarze powtórzyli największy sukces w tej imprezie rocznika 1996 (trener Pełka).

Trener, Mikołaj Pełka:  Zaczęło się niezbyt optymistycznie bo po losowaniu trafiliśmy do tzw. grupy śmierci z zespołami Lecha Poznań, Legii Warszawa i MOSIR Odra Opole . Pierwsze dwa zespoły to aktualnie dwie największe Akademie Piłkarskie w Polsce i nigdy nie odpadły w fazie grupowej. Jednak chłopcy z Korony nie przyjechali wyjść  grupy naszym celem był awans do czwórki. Wszystko zaczęło się w piątek mieliśmy rozegrać trzy mecze , a pomiędzy spotkaniem z Opolem a Lechem mieliśmy tylko 10 minut przerwy w turnieju czas gry wynosi 2x20 minut i ma się tylko 4 zmiany zawodników z pola. Pierwszy mecz wygraliśmy po dobrej grze 3-0 z Opolem, następnie przyszedł czas na Lecha Poznań w tym meczu wyszedł charakter Koroniarski czyli walka i nieustępliwość. Zespół zagrał najlepszy mecz w turnieju a zakończył się on rezultatem bezbramkowym (byliśmy jedynym zespołem którego Lech nie ograł w Mistrzostwach).  Do wyjścia z grupy potrzeba nam było remisu z Legią zagraliśmy jednak o zwycięstwo i po fantastycznej grze ograliśmy Legię 2-0 i to rywale musieli jechać do domu. W sobotę czekał nas ćwierćfinał ze Stalą Mielec i po dobrej grze i kapitalnym golu Daniela Szelągowskiego wygraliśmy 1-0 i byliśmy w czwórce w mistrzostwach. O wejście do finału rywalizowaliśmy z Zagłębiem Lubin mecz był bardzo wyrównany, jednak w drugiej połowie po dziwnej decyzji sędziego straciliśmy bramkę z rzutu karnego ( był to chyba jedyny rzut karny na tych mistrzostwach). Szkoda bramki i porażki bo jako zespół nie byliśmy gorsi od rywali ale cóż taki jest sport, tylko szkoda chłopców bo cały rok ciężko pracowali na ten wynik. W niedzielę przegraliśmy mecz o trzecie miejsce ze Stadionem Śląskim Chorzów 0-2, ale widać było że w głowach chłopcy maja jeszcze sobotni półfinał.

Podczas dekoracji najlepszym Pomocnikiem turnieju został wybrany Górski Jakub. 

Chciałbym pogratulować chłopcom jeszcze raz zaangażowania , walki , determinacji dumny jestem z ich postawy. Chciałbym razem z chłopcami podziękować trenerowi Pawłowi Czai (trenował chłopców w szkole podstawowej), Rafałowi Stefańskiemu i Piotrowi Gilowi za pomoc w przygotowaniu zespołu i oczywiście Maćkowi Kwiatkowskiemu z którym razem przeżywałem emocje na turnieju w Łodzi oraz rodzicom chłopców za wsparcie.

Wyniki meczów:

KKP Korona – MOSIR Odra Opole 3:0 (2:0)

Bramki: Szelągowski Daniel,  Rybus Jakub, Górski Jakub

KKP Korona Kielce – Lech Poznań 0:0

KKP Korona Kielce – Legia Warszawa 2:0 (2:0)

Bramki: Rybus Jakub, Szelągowski Daniel

¼ finału

Stal Mielec -  KKP Korona Kielce 0:1

Bramka: Szelągowski Daniel

½ finału

Zagłębie Lubin – KKP Korona Kielce 2:1

Bramka: Cukrowski Jakub

Mecz o trzecie miejsce

Stadion Śląski Chorzów – KKP Korona Kielce 2:0

KKP Korna: Mikołaj Drej, Jakub Karyś – Krystian Smerdzyński, Karol Dziedzic, Marcin Dziubek, Jakub Cukrowski, Norbert Sobura, Łukasz Górski, Jakub Górski, Karol Turek, Radosław Turek, Jakub Rybus, Paweł Tomczyk, Oskar Bartosik, Maciej Żądło, Daniel Szelągowski

Trenerzy Mikołaj Pełka Maciej Kwiatkowski

 

Partnerzy