Rozmowa z trenerem Łukaszem Gągorowskim

25.11.2021

Rozmowa z trenerem Łukaszem GągorowskimDlaczego uważa, że ciężką praca na treningach jest najważniejsza? Jakie są mocne strony jego drużyny, a co wymaga jeszcze poprawy? Jaką drogę musieli przebyć, aby zdobyć mistrzostwo w rundzie jesiennej? Zapraszamy na rozmowę z Trenerem Trampkarzy Starszych Łukaszem Gągorowskim.

KKP Korona: Na początku awans z klasy okręgowej do drugiej ligi, następnie  kolejny awansz drugiej ligi do pierwszej i wygranie jej za pierwszym podejściem. Jaki jest przepis na sukces?

Ł. Gągorowski:  Uważam, że wynik, awanse, mistrzostwa są konsekwencją tego jak pracujemy na treningach. Każdy z nas czy trenerzy czy zawodnicy wiemy, że trzeba na każdym treningu dać z siebie 100%. Trzeba wymagać od siebie, a także od zawodników. Pracuję ze świetną drużyną, która chce być lepsza, czasem jak chce komuś zwrócić uwagę to już widzę, że dana osoba zdała sobie sprawę że zrobiła źle, także ta świadomość też bardzo nam pomaga.

KKP Korona: Chciałbym wrócić do początków. W klasie okręgowej nie mieliście sobie równych. Strzelonych ponad 100 goli w lidze oraz komplet zwycięstw, jednak zastanawia mnie czy zawodnicy nie mieli problemu z motywacją w trakcie meczów i na treningach skoro wszystko przychodziło tak łatwo?

Ł. Gągorowski:  Tak to fakt, że w pierwszej rundzie mojej pracy z tymi chłopcami dobrze popracowaliśmy w okresie przygotowawczym, później na obozie i te mecze po prostu kończyliśmy po 15 minutach bo było często już 5:0. Motywacją wtedy było to, aby poprawiać małe rzeczy. Nie było tak, że wygraliśmy 10:0 i cały tydzień była siatkonoga. Pracowaliśmy nad grą na 1 kontakt, nad dobrym zgraniem piłki, dobrym podaniem prostopadłym i to była nasza motywacja, aby te rzeczy robić maksymalnie dobrze

KKP Korona: Idąc chronologicznie nadeszła wymarzona druga liga. W 10 spotkaniach odnieśliście 9 zwycięstw, nie odnosząc żadnej porażki. Brzmi łatwo i przyjemnie, ale czy tak było w rzeczywistości?

Ł. Gągorowski:  Będąc w klasie okręgowej nie ekscytowaliśmy się tym że wygrywamy z każdym dużą liczbą bramek, ale ciężko pracowaliśmy nad tym co nie szło, także byliśmy gotowi na wyższą ligę. Choć trzeba przyznać, że mecze derbowe z klasą sportową 2007/08 czy Juventą były naprawdę ciężkie.

KKP Korona: Nadszedł debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej i od razu wywalczyliście pierwsze miejsce, jednak losy mistrzostwa w rundzie jesiennej ważyły się do ostatniej kolejki. Jak zespół reagował na dużo większą presję niż miało to miejsce w poprzednich latach?

Ł. Gągorowski: Bardzo ciężka runda, tym bardziej mistrzostwo województwa jest czymś super, przede wszystkim dla moich zawodników, bo ja raczej dzięki temu nie zostanę od razu trenerem Realu, ale mam nadzieję, że oni uwierzyli, że w rok można być w zupełnie innym miejscu dzięki zaangażowaniu i poświęceniu. Jeśli chodzi o presję to nie najlepiej zaczynaliśmy mecze, ale później w trakcie spotkania wrzucaliśmy odpowiedni bieg i pokazywaliśmy swoją moc

KKP Korona: Jakie są najmocniejsze strony Twojego zespołu, a co wymaga jeszcze  poprawy?

Ł. Gągorowski: Uważam, że najmocniejszą stroną był kolektyw, pracował jeden za drugiego. Na pewno też mogę powiedzieć odważnie, że kilku zawodników swoimi indywidualnymi zagraniami przerasta tą ligę i było to widać w wielu fragmentach meczów. Straciliśmy najmniej bramek, dużo strzeliliśmy, także wszyscy zasługują na pochwały.

KKP Korona: Jak będą wyglądały przygotowania przed rundą rewanżową?

Ł. Gągorowski: Zawodnicy zagrali 14 meczów w 2 miesiące, więc teraz było spokojniej, ale w poniedziałek już zagraliśmy pierwszy sparing, teraz kolejny mamy w piątek, i w grudniu chciałbym zagrać jeszcze dwa. W styczniu i w lutym planuję 6 sparingów i dwie gry wewnętrzne.

KKP Korona: Jaka jest największa trudność w szkoleniu młodego piłkarza?

Ł. Gągorowski:  Każdy ma inny charakter, jeden coś szybko łapie, drugi wolniej, ale bycie trenerem jest dla mnie spełnieniem marzeń, więc nie myślę o trudnościach i jestem przygotowany na to, że spotkam różnych zawodników i różne trudności. Staram się je szybko zwalczać, iść do przodu, a nie myśleć o tym jak to nie miałem ciężko na treningu tydzień temu, bo ktoś np. nie słuchał albo się nie przykładał.

KKP Korona: Jakie cele stawiasz przed drużyną na drugą część sezonu?

Ł. Gągorowski: Naszym wspólnym celem na pewno będzie podnoszenie umiejętności, promowanie najlepszych zawodników, aby jak największa liczba z nich mogła zasmakować gry na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Kątem oka patrzymy też na wyniki, ponieważ one budują morale i atmosferę w zespole.

KKP Korona: Dziękuję za rozmowę.

 

Szybki Strzał:

Serial czy film?

Ł. Gągorowski: Film

Ronaldo czy Messi?

Ł. Gągorowski: Ronaldo

Pizza czy Kebab?

Ł. Gągorowski:  Pizza

Liga Hiszpańska czy Angielska?

Ł. Gągorowski:  Angielska

Schabowy czy mielony?

Ł. Gągorowski:  Schabowy

Książka czy ebook?

Ł. Gągorowski:  ebook

Netflix czy HBO GO

Ł. Gągorowski:  Netflix

 

Partnerzy