Turniej „Copalnia Talentów” kategoria U-9 (2013)

13.10.2021

Turniej „Copalnia Talentów” kategoria U-9 (2013)W ostatnią sobotę chłopcy z grupy złotej rocznika 2014 wzięli udział w turnieju „Copalnia talentów”, który odbył się w Krakowie. Chłopcy mieli okazję rywalizacji z zespołami złożonymi z zawodników rok starszych z rocznika 2013. W zmaganiach wzięło udział 11 zespołów podzielonych na dwie grupy. Koroniarze do rywalizacji wystawili dwa zespoły.

KKP Korona I: Borkowski Wojciech, Kamola Tadeusz, Januszewski Żenia, Tomczyk Jan, Pastuszka Franciszek, Stopka Jan, Pietrzykowski Kacper, Cieplewicz Artur, Podsiadły Marcel.

Strzelcy bramek: Tomczyk 10, Stopka 4, Kamola 3, Januszewski 6, Pastuszka 3, Pietrzykowski 4, Podsiadły 4.

KKP Korona II: Gaweł Tymon, Kuliński Antoni, Pastuszka Antoni, Kowalczyk Igor, Stachera Krzysztof, Kołodziej Wiktor, Kosmala Leon, Kozera Karol, Kolasa Rafał.

Strzelcy bramek: Pastuszka 4, Kowalczyk 2, Stachera 2, Kołodziej 2, Kolasa 1, Kuliński 1, Kozera 1.

Trenerzy Michał Sarek i Sławomir Grusznis: Każdy zespół rozegrał 7 spotkań trwających 20 minut. Rywalizacja z drużynami z województwa małopolskiego wyglądała bardzo ciekawie. Myślę że jako zespół nie mamy się czego wstydzić gdyż chłopcy pokazali ogromne zaangażowanie i wysoki poziom sportowy. Obydwie nasze drużyny starały się realizować założenia, które zostały nakreślone przed turniejem. Mimo przewagi fizycznej rywali chłopcy podejmowali odważne decyzję i starali się grać bardzo kreatywnie. Zobaczyliśmy wiele pięknych bramek i ciekawych akcji ofensywnych. W każdym ze spotkań chłopcy do ostatniej minuty walczyli o zwycięstwo. Pierwszy turniej poza województwem za nami kolejne doświadczenie zebrane w grze z zespołami prezentującymi wysoki poziom umiejętności piłkarskich. Turniej pokazał nam jakie elementy należy poprawić, z niecierpliwością czekamy na kolejne sparingowe wyzwania. Dziękujemy chłopcom za zaangażowanie, rodzicom za kulturalny doping oraz organizatorom za super turniej.

Partnerzy