Mecze kontrolne rocznik 2009

30.03.2021

Mecze kontrolne rocznik 2009Klasa Sportowa rocznik 2009 zmierzył się w piątek na ul. Ściegiennego z bardzo wymagającym przeciwnikiem który jest czołową drużyną na podkarpaciu w tym roczniku.

KKP Korona Kielce 5–3 SMS Rzeszów

Bramki: Hańćko 4, Mazur

Asysty: Kałka 2, Mazur, Zawistowski

Skład: Molęda, Pedrycz, Mazur, Hańćko, Krakowiak, Bojek, Kałka, Moczulis, Żyła, Sadłocha, Kwiatek, Krupa, Zawistowski, Gołacki, Kowalczyk

Trenerzy Maciej Kwiatkowski, Mikołaj Pełka: Pierwsze 30 minut zdecydowanie pod nasze dyktando, graliśmy agresywnie, wysoko i na nie wiele pozwalaliśmy przeciwnikowi. Po dwóch bramkach Adama Hańćki (który w tym meczu zagrał świetne zawody, strzelił cztery bramki i był siłą napędowa naszej drużyny) prowadziliśmy 2:0. Na początku drugiej tercji tracimy bramkę po rzucie rożnym i błędzie w kryciu. Jednak wcześniej sami prowokujemy stratę piłki po której przeciwnik miał stały fragment gry. Było to tak na prawdę pierwsze zagrożenie pod nasza bramką i od razu zakończone stratą gola. Po krótkim czasie gry zdobywamy kolejne trafienie. Gdy wydawało się, że znowu kontrolujemy wydarzenia na boisku, popełniamy kolejny indywidualny błąd i po rzucie wolnym przeciwnik po raz kolejny nas skarcił. W końcowej tercji spotkania mecz był już bardziej wyrównany, jednak to my strzelamy o jedną bramkę więcej w trzeciej tercji  i zasłużenie wygrywamy bardzo wartościowy sparing. Nie ustrzegliśmy się błędów w tym spotkaniu, przede wszystkim indywidualnych oraz zbyt dużych odległości między formacjami w fazie bronienia i szybszej reakcji po stracie piłki w ostatniej tercji meczu. Natomiast cieszy dobra gra w fazie atakowania i długie fragmenty gry dominacji nad mocnym rywalem.