Mecze kontrolne rocznika 2009 - klasa sportowa

13.01.2021

Mecze kontrolne rocznika 2009 - klasa sportowaNasi zawodnicy nie próżnują i jeszcze w starym roku, przed świąteczną przerwą udało się rozegrać sparingi z wymagającymi drużynami. Po zasłużonym odpoczynku nasza drużyna wraca do rywalizacji, a trenerzy w dniu wczorajszym zorganizowali swoim podopiecznym sparing ze Stalą Stalową Wolą.

KKP Korona Kielce 13–0 DAP Kielce

Bramki: Mazur 2, Hańćko 2, Żyła, Karbownik 4, Kwiatek 3, Moczulis,

Asysty: Mazur 2, Hańćko, Żyła 2, Karbownik, Błaszczyk 4, Kowalczyk B.

Skład: Molęda, Mazur, Hańćko, Krakowiak, Bojek, Żyła, Krupa, Sadłocha, Kałka, Błaszczyk, Kwiatek, Karbownik, Ubożak, Kubicki, Iwan, Siudak, Pedrycz, Gołacki, Kowalczyk B., Michalski, Nosek, Moczulis, Popiel, Zawistowski

KKP Korona Kielce 2–6 Górnik Zabrze

Bramki: Mazur 2

Asysty: Żyła

Skład: Molęda, Mazur, Hańćko, Krakowiak, Bojek, Żyła, Krupa, Sadłocha, Kałka, Błaszczyk, Karbownik, Ubożak, Iwan, Kowalczyk B., Nosek, Moczulis, Zawistowski

KKP Korona Kielce 14–2 Stal Stalowa Wola

Bramki: Kaczmarczyk 4, Błaszczyk 3, Iwan 2, Mazur, Hańćko, Kwiatek, Zawistowski, Bojek

Asysty: Mazur 3, Kowalczyk 2, Gołacki 2, Bojek 2, Zawistowski, Kaczmarczyk, Kwiatek

Trenerzy Mikołaj Pełka, Maciej Kwiatkowski: W końcówce roku rozegraliśmy dwa sparingi najpierw u siebie zagraliśmy z DAPem Kielce a później na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Mecz z drużyną z Kielc zakończył się naszym zdecydowanym zwycięstwem 13:0, oprócz tego, że totalnie zdominowaliśmy rywala to warto zaznaczyć, że w tym meczu zagrało 24 naszych zawodników. Drugi sparing okazał się zgoła inny, zagraliśmy z najlepszą drużyną z jaką przyszło zmierzyć się nam w tym sezonie i zasłużenie przegraliśmy 2:6. Rywal był w tym meczu zdecydowanie lepszy, lepiej operował piłką, bardzo dobrze asekurował się nawzajem i miał wysoką skuteczność. My zaś byliśmy tylko tłem dla dobrze grającego rywala. W przyszłym roku Górnik przyjedzie do nas na rewanż i na pewno wyciągniemy wnioski z tego sparingu.

Natomiast z początkiem tego roku rozegraliśmy pierwszy sparing ze Stalowa Wolą po dłuższej przerwie bez treningów. Początek był nerwowy, sporo niedokładności i łatwych strat z czego rywale mogli zdobyć bramki. Dopiero po 10 minutach chłopcy zaczęli grać składniej, szybciej a przede wszystkim zaczęli wygrywać pojedynki. Bramki zdobywaliśmy zarówno akcjami oskrzydlającymi jak również przez grę kombinacyjną w środkowej strefie boiska. Z każdą minutą nasza przewaga rosła a rywal opadał z sił. Straciliśmy dwie bramki po błędach indywidualnych- straty piłki na własnej połowie. Cieszy to że chłopcy dobrze wyglądali pod względem fizycznym i wykazali się wysoką skutecznością ale ilość strat własnych była zbyt duża i ten element gry musimy poprawić.


Partnerzy