Tuż za podium w Krakowie

19.11.2020

Tuż za podium w KrakowieW miniony weekend drużyna rocznika 2009 udała się do Krakowa na silnie obsadzony dwudniowy turniej Copalnia Talentów. Jak wiadomo dla sportowców najgorsze z możliwych miejsc to tuż za podium, ale nasza drużyna z klasy sportowej rocznika 2009, po raz kolejny zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Mikołaj Pełka, Maciej Kwiatkowski: Tym razem w Krakowie rozegraliśmy turniej z czołowymi drużynami z rocznik 2009 w Polsce. Pierwszy dzień zmagań bardzo udany wygraliśmy cztery mecze i ponieśliśmy jedną porażkę. Graliśmy wysokim pressingiem, chłopcy byli pewni siebie a przede wszystkim kończyliśmy akcje z dużą skutecznością. Dzięki takiej postawie zajmujemy pierwsze miejsce w grupie i awansujemy do grupy finałowej. Drugi dzień rozpoczynamy od trzech porażek z rządu mimo, że w żadnym meczu nie byliśmy gorszą drużyną. Jednak mimo wielu okazji bramowych nie potrafiliśmy w tych meczach pokonać bramkarzy przeciwnika. Na dwa ostatnie mecze chłopcy odrodzili się jak Feniks z popiołów i odnieśli zdecydowane i pewne zwycięstwa po bezkompromisowej i ofensywnej grze. Ostatecznie zajmujemy czwarte miejsce i z dużym niedosytem wracamy do Kielc. Najlepszym strzelcem turnieju z drużyn z grupy finałowej został Fabian Mazur a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Kacper Krakowiak. Z dobrej strony zaprezentowali się również w naszej drużynie wychowankowie Pogoni Staszów Aleks Żyła i Bartosz Sadłocha.

14-15.11.2020 Copalnia Talentów Kraków

Grupa B

KKP Korona Kielce 2009 – Stal Rzeszów 4:1

Bramki: Mazur 2, Hańćko, Zawistowski

Asysty: Mazur, Żyła, Hańćko

KKP Korona Kielce 2009 – Beniaminek Krosno 3:1

Bramki: Mazur 2, Zawistowski

Asysty: Gołacki, Mazur, Żyła

KKP Korona Kielce 2009 – Pogoń Kraków 2:0

Bramki: Żyła 2

Asysty: Kałka

KKP Korona Kielce 2009 – Znicz Pruszków 2:0

Bramki: Mazur 2

Asysty: Żyła

KKP Korona Kielce 2009 – Barca Academy 0:3

Grupa finałowa

KKP Korona Kielce 2009 – Barca Academy 0:1

KKP Korona Kielce 2009 – Beniaminek Krosno 0:3

KKP Korona Kielce 2009 – SMS Rzeszów 0:1

KKP Korona Kielce 2009 – Wisła Kraków 4:0

Bramki: Bojek 3, Mazur

Asysty: Kałka, Hańćko

KKP Korona Kielce 2009 – Delta Warszawa 3:1

Bramki: Błaszczyk, Bojek, Zawistowski

Asysty: Mazur, Błaszczyk, Gołacki

Skład: Molęda, Krupa, Krakowiak, Bojek, Moczulis, Gołacki, Kałka, Błaszczyk, Mazur, Ubożak, Hańćko, Iwan, Zawistowski, Kaczmarczyk, Żyła, Sadłocha

 

Partnerzy