Srebro w Międzynarodowym Turnieju API CUP Zakopane

11.11.2020

Srebro w Międzynarodowym Turnieju API CUP ZakopaneZe srebrnymi medalami wrócili z Międzynarodowego Turnieju "API CUP" Zakopane chłopcy klasy sportowej rocznika 2009. Sukces naszych zawodników jest tym większy, gdyż Koroniarze zostali zgłoszeni do rocznika o rok starszego. Na wyróżnienie zasługuje oczywiście cały zespół, jednak należy dodać, że Fabian Mazur został królem strzelców w turnieju z 11 trafieniami.

Mikołaj Pełka, Maciej Kwiatkowski: Po bardzo długim okresie bez grania turniejowego meldujemy się po Giewontem i gramy w turnieju API CUP Zakopane 2008. Mimo że jesteśmy o rok młodsi wcale tego nie było widać na boisku. Pierwszy dzień zmagań zgarniamy 3 zwycięstwa i przegrywamy ze Stalą Rzeszów, która w tym turnieju była poza zasięgiem wszystkich ekip. Przede wszystkim ten dzień był dla nas nauką gry na małej przestrzeni i krótkim wymiarze czasu (24 minuty) w grze 9-osobowej. Dzięki waleczności i determinacji chłopcy wychodzą zwycięsko z trzech potyczek. Drugi dzień zmagań to lepsza gra piłką, więcej składnych akcji ale też spory niedosyt bo remisujemy dwa mecze w których byliśmy zespołem lepszym ale brakowało w tych meczach skuteczności i koncentracji w grze defensywnej. Na osłodę drugiego dnia pozostaje zwycięstwo z bardzo mocną Arkonią Szczecin. Trzeci dzień zdecydowanie należał do Nas po dwóch pewnych wygranych graliśmy ostatni mecz o drugie miejsce w turnieju z Motorem Lublin, mimo ogromnego zmęczenia i dużej przewagi fizycznej rywala chłopaki pokazali koroniarski charakter i postawili się starszym rywalom. Dzięki takiej postawie uzyskujemy remis, który dał nam srebrny medal w całym turnieju. Ogromne brawa dla całej drużyny, każdy z zawodników dał wszystko co miał najlepsze a klasą samą dla siebie był Fabian Mazur, który został królem strzelców turnieju z 11 bramkami w 11 meczach. BRAWO DRUŻYNA !!!


07-09.11.2020 API CUP Zakopane

KKP Korona Kielce 2009 – Akademia 2012 Jaworzno 1:0

Bramki: Mazur

Asysty: Hańćko

KKP Korona Kielce 2009 – Stal Rzeszów 1:4

Bramki: Mazur

KKP Korona Kielce 2009 – Iskra Kochlice 2:1

Bramki: Mazur 2

Asysty: Bracha

KKP Korona Kielce 2009 – Królewscy Płock 2:1

Bramki: Krupa, Hańcko

Asysty: Mazur

KKP Korona Kielce 2009 – Sandecja Nowy Sącz 0:0


KKP Korona Kielce 2009 – Arkonia Szczecin 1:0

Bramki: Kałka

Asysty: Mazur

KKP Korona Kielce 2009 – Motor Lublin żółty 1:1

Bramki: Mazur

Asysty: Kałka

KKP Korona Kielce 2009 – Skra Częstochowa 3:2

Bramki: Mazur 3

Asysty: Hańćko

KKP Korona Kielce 2009 – KS Zakopane 2:1

Bramki: Mazur 2

Asysty: Iwan

KKP Korona Kielce 2009 – APMK Mikołów 2:0

Bramki: Hańćko, Błaszczyk

Asysty: Kałka, Mazur

KKP Korona Kielce 2009 – Motor Lublin czerwony 1:1

Bramki: Mazur

Asysty: Bojek

 

Skład: Molęda, Krupa, Krakowiak, Bojek, Moczulis, Gołacki, Kałka, Błaszczyk, Mazur, Michalski, Ubożak, Hańćko, Bracha, Iwan, Nosek

Partnerzy