Raport ligowy ŚZPN

14.09.2020

Raport ligowy ŚZPNRaport ligowy rozpoczynamy od zmagań Juniorów, którzy w ramach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów w meczu na szczycie grupy D podejmowali lidera rozgrywek drużynę Wisły Kraków. Mecz zakończył się podziałem punktów. Bramkę na wagę remisu zdobył kapitan zespołu Marcel Łukawski z rzutu karnego. Drużyna z małopolski pozostała na pierwszym miejscu, mając dwa punkty przewagi nad naszym zespołem.

Centralna Liga Juniorów U-15

KKP Korona 1:1 Wisła Kraków

Skład: Jamróz, Jas, Chałaciński, Sejdziński, Purski, Rożek, Toboła, Łukawski, Kucharczyk, Błaszczyk, Kijewicz, Kościelecki, Czuba, Adach, Niedbała, Słowak, Cerek

Trenerzy Piotr Dutkiewicz i Paweł Mech: - Wisła od początku spotkania przeważała w posiadaniu piłki, ale my umiejętnie się broniliśmy i wyprowadzaliśmy groźne kontrataki. W pierwszej połowie mieliśmy swoje sytuację, ale nie udało się ich zamienić na bramkę. W drugiej połowie popełniliśmy błąd przy stałym fragmencie gry i to Wisła prowadziła 0:1, Ale zawodnicy się nie podłamali i zaczęli śmielej atakować bramkę przeciwnika, co przyniosło efekt w 68 minucie. Jakub Adach umieścił piłkę w bramce, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Jednak kilka chwil później w 75 minucie po faulu na Igorze Czubie sędzia podyktował rzut karny. Karnego na bramkę zamienił Marcel Łukawski. Brawa dla całego zespołu za walkę do samego końca.

Świętokrzyska Liga Juniora Młodszego 2004/05*

Spartakus Daleszyce 2:2 KKP Korona

Trenerzy Piotr Dutkiewicz

Świętokrzyska Liga Trampkarza Starszego 2006*

KKP Korona 7:0 Granat Skarżysko Kamienna

Skład: Palacz – Buczkowski, Chmielewski, Minuczyc K, Braniewicz – Nowiński, Bryła, Dziwoń, Długosz – Kuzera,Zbróg.

Na zmianę wchodzili: Minuczyc J, Robak, Majka, Fiuk M,Vyshniak,Mazur.

Trener Tomasz Krężołek i Mikołaj Pełka: - Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu.Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na zagrożenie pod  nasząj bramką.Mieliśmy zdecydowaną przewagę w każdym aspekcie pilkarskim a zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe gdybyśmy byli skuteczniejsi pod bramką przeciwnika.

Świętokrzyska Liga Trampkarza Młodszego 2007

AKS 1947 Busko Zdrój 2:9 KKP Korona

KKP Korona Kielce: Pisarek Wiktor, Susło Hubert, Jugo Mateusz, Stępień Igor, Kendra Kacper, Marszałek Nataniel, Pakuła Jakub, Gębski Szymon, Zięba Oliwier, Brzoza Szymon, Kurek Franciszek, Cygan Kacper, Stelmaszczyk Aleksander, Staniec Maksymilian, Ocios Hubert.

Trener Michał Sarek i Bartłomiej Strzębski: - Trenerzy Michał Sarek i Bartłomiej Strzębski: Zawodnicy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie zdobywając pierwszą bramkę w 14 sekundzie spotkania autorstwa Szymona Brzozy. W trakcie pierwszej połowy zawodnicy starali się budować akcję głównie w sektorze środkowym. Szybka i kombinacyjna gra zaowocowała zdobyciem 7 goli w pierwszej połowie. Obydwie bramki tracimy po uderzeniach z dystansu przy biernej postawie bloku obronnego. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił zawodnicy kontrolowali przebieg spotkania. W niektórych momentach brakowało cierpliwości szczególnie w fazie budowania ataku.

Świętokrzyska Liga Młodzika Starszego 2008*

Juventa Starachowice 1:7 KKP Korona

Skład: Molęda, Nosek, Krupa, Krakowiak, Bojek, Gołacki, Kałka, Moczulis, Błaszczyk, Mazur, Hańćko, Zawistowski, Iwan

Trenerzy  Mikołaj Pełka i Maciej Kwiatkowski: - Od początku chłopcy  byli bardzo skoncentrowani i z każdą minutą nasza przewaga w posiadaniu piłki, kreowaniu gry i groźnych akcjach była coraz większa. Jedna z pierwszych akcji po prostopadłym podaniu zakończyła się sukcesem. Z każdą kolejną bramką nasz zespół się rozkręcał a rywal stracił ochotę do gry. Trzeba pochwalić drużynę za pełna kontrolę całego spotkania, jedynie mały błąd w końcówce spotkania dał rywalowi honorową bramkę. Przy większej skuteczności wynik mógł być dwucyfrowy. Cieszy fakt, że nasza gra wygląda z każdym meczem coraz lepiej i większość zawodników zagrało na swoim optymalnym poziomie.

Świętokrzyska Liga Młodzika Starszego 2008

KKP Korona 3:1 Wisła Junior Sandomierz

Skład : Osiński, Iwan, Popeć, Bilski, Strzelec, Wypych, Szymański, Komada, Suwała, Czwartosz,  Gil Kępa, Ślusarczyk, Dębiec.

Trener Rafał Kruk i Szymon Szymaszek: -  Od początku meczu to Korona w większości utrzymywała się przy piłce jednak mimo wielu akcji ofensywnych nie mogliśmy stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Głównie przez to że przeciwnik mocno zagęścił pole karne. W drugiej połowie chłopcy w końcu zaczęli oddawać więcej strzałów co szybko poskutkowało piękną bramką z dystansu Bartka Szymańskiego. Trzecia bramka to również popis szybkości tego zawodnika gdy po rajdzie przez pół boiska strzelił bramkę. W tym meczu nasz zespół bardzo dużo operował piłką, często przenosiliśmy ciężar gry i uruchamialiśmy szybkich skrzydłowych. Brawo chłopcy.

Świętokrzyska Liga Młodzika Młodszego 2009*

KKP Korona 5:0 Galacticos Ostrowiec

Trenerzy Tomasz Sadko i Sławomir Grusznis: - Z wielu aspektów szkoleniowych mecz naprawdę mógł się podobać. Najważniejszy jest fakt, że potrafiliśmy sobie stworzyć wiele dogodnych sytuacji. Budowanie ataku w tym meczu naprawdę bardzo dobrze funkcjonowało. Bezpieczna i zarazem odważna gra w strefie niskiej oraz dobra postawa bramkarza dała oczekiwany efekt. Byliśmy również skuteczni w tym spotkaniu. Cieszę się, że chłopcy zrealizowali założone zadania przedmeczowe i w większości meczu byli stroną dominującą. Chłopcy zagrali dobre spotkanie i jestem zadowolony z ich podejścia do swoich obowiązków piłkarskich.

Kadra: Świeczko Wiktor, Bartusiak Stanisław, Miernik Miłosz, Wojniak Filip, Sabat Mateusz, Palka Mikołaj, Ostrowski Oliwier, Chłopek Jakub, Kamizela Oskar, Fornalczyk Bartłomiej, Zalewski Patryk, Michalski Dominik, Kaczmarczyk Adam, Kowalczyk Bartosz, Ubożak Kacper