Konferencja z Minister Anną Krupką

31.07.2020

Konferencja z Minister Anną KrupkąW dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej SUZUKI ARENA, odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Wiceminister Anny Krupki oraz Pana Prezesa KKP Korona Roberta Stachury. Konferencja dotyczyła przyznaniu środków dla KKP Korona z programu Sportowe Wakacje +.

Pani Wiceminister zaznaczyła, że KKP Korona dostał dofinansowanie na dwa projekty. Pierwszy z nich dotyczył Żółto-Czerwonego przedszkola, gdzie głównym celem projektu jest krzewienie kultury fizycznej, zachęcenie do uprawiania piłki nożnej jak największej grupy dzieci, zapobieganie wadom postawy oraz otyłości wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Drugi wniosek został złożony na program: "Talendiada i Mikołajki z KKP Korona", które odbędą się pod koniec roku. W tym przypadku celem projektu jest stworzenie odpowiedniego środowiska dla wszystkich dzieci lubiących grać w piłkę nożną, niezależnie od umiejętności oraz sprawności fizycznej. Uniknięcie tzw. "negatywnej selekcji".
Prezes KKP Korona podziękował za wsparcie i współprace z Ministerstwem Sportu oraz Panią Wiceminister Anną Krupką, licząc w przyszłości na dalszą owocną współpracę.

Partnerzy