Koroniarskie "Koroneczki" ruszają zapisy

29.07.2020

Mając na uwadze coraz większy wzrost popularności piłki nożnej wśród dziewcząt w naszym regionie Kielecki Klub Piłkarski „Korona” reaktywuje szkolenie w nowym projekcie pt. „Piłkarskie Koroneczki”. Zajęcia ruchowe ukierunkowane na zabawę oraz grę w piłkę nożna są przeznaczone dla dziewczynek w wieku 4-6, 7-9 oraz 10-12 lat. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne z rodzicami ws. zapisów, które odbędzie się w dniu 03.09.2020 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej na SUZUKI ARENA.

W trosce o obecne i przyszłe zdrowie dzieci Kielecki Klub piłkarski Korona chce ingerować w sytuacje, w których zauważa deficyt wynikający z ograniczonego ruchu w życiu dziewczynek. Głównym celem projektu „Piłkarskie Koroneczki” jest stworzenie odpowiedniego środowiska dla dziewczynek z Kielc i okolic lubiących aktywnie spędzać wolny czas, który zaszczepiony od najmłodszych lat znacząco wpływa na rozwój psychiczny i fizyczny, relacje z otoczeniem, kształtowanie osobowości i często decyduje  o dalszych krokach życiowych.

„Piłkarskie Koroneczki” to projekt w którym tworzymy inspirującą, przyjazną i bezpieczną przestrzeń, w której młode dziewczynki rozwijają swoją pasję bez względu na wiek, umiejętności czy pochodzenie społeczne.

Założenia projektu:

  1. Wszechstronny, ogólnorozwojowy rozwój umiejętności ruchowych, nieskoncentrowany tylko na jednej dyscyplinie.  
  2. Przekazanie dziewczynkom uroku swobodnej zabawy oraz różnych formom gier
  3. Poznanie przyjemności i radości ze swobodnej gry w piłkę nożną
  4. Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z przygotowaniem pedagogicznym
  5. Ćwiczenia przy wykorzystaniu kolorowych sprzętów treningowych w pełni dopasowanych do wieku dziewczynek

Wiemy, jak ważne jest odpowiednie samopoczucie dziewczynek podczas zajęć. Dlatego każda nasza grupa treningowa będzie w pełni dostosowana do wieku uczestników. Dzięki temu mamy możliwość zapewnienia odpowiednich warunków rozwojowych nawet najmłodszym. Wykwalifikowana kadra trenerów i trenerek poprowadzi zajęcia ruchowe wprowadzając dziewczynki w świat fantazji, co wzbogaci ich wyobraźnie. Wykorzystamy także zabawy pomagające rozpoznawać kolory, stosując numeryczne zagadki, które wraz z rosnącą pewnością siebie i umiejętnościami społecznymi dadzą  wiele radości i uśmiechu na twarzy dziewczynek. Pamiętajmy, że w zajęciach ruchowych najchętniej biorą udział najmłodsze dzieci, które są zazwyczaj pełne ruchu i energii, a ćwiczenia nie kojarzą im się z przykrym obowiązkiem czy zmęczeniem. Liczymy, że dzięki naszej działalności i powstaniu nowego projektu „Piłkarskie Koroneczki” warto wykorzystać naturalną chęć dziewczynek do wykonywania ćwiczeń, by zaszczepić w nich pasję na długie lata i by nigdy nie kojarzyła im się ona z nieprzyjemnym obowiązkiem.  

Szczegółowych informacji na temat zapisów dziewczynek można uzyskać pod numerem telefonu 794 984 081 lub www.kkp-korona.pl   facebook.com/kkpkorona

Korona dla Wszystkich! Wszyscy na Koronę!

Partnerzy