Żółto-czerwone

19.06.2020

Kielecki Klub Piłkarski „Korona” mając na uwadze coraz częstsze zapytania rodziców o zajęcia ruchowe dla dzieci we wczesnym okresie dzieciństwa, wprowadza do programu żółto-czerwonego przedszkola nową inicjatywę „Żółto-Czerwone Szkraby”. Projekt przeznaczony jest dla dzieci od 1 do 3 roku życia - przy czynnym udziale rodzica.

Zabawy ruchowe dla dzieci są równie ważne, jak, te stymulujące rozwój umysłowy. Jeśli waszemu dziecku brakuje ruchu zapraszamy na zajęcia ruchowe, dzięki którym zarówno Państwo jak i wasza pociecha aktywnie spędzi czas.

Projekt pod nazwą „Żółto-Czerwone Szkraby” jest wstępem do zaczarowanego świata „żółto -czerwonego przedszkola”, który opiera się przede wszystkim na świetnej zabawie, a ćwiczenia mają charakter poznawczy, korekcyjno-sportowy. Głównym celem nowo wprowadzanego projektu jest podnoszenie ogólnego, harmonijnego rozwoju fizycznego najmłodszych, budowanie silnych relacji rodzinnych, nauka współpracy w grupie, jak również popularyzacja aktywności fizycznej od najmłodszych lat.

Czas spędzony na wspólnej zabawie z rodzicami, to jest to co dzieci uwielbiają i czego potrzebują najbardziej. W piłkę nożną można bawić się i grać praktycznie z dzieckiem w każdym wieku. Jak dowodzą badania już dwulatki najchętniej do zabawy wybierają piłkę. Odbijanie, chwytanie czy toczenie piłki sprawia dzieciom ogromną frajdę. Dzieci chętnie angażują się w zabawy, jeśli uczestniczą w niej również rodzice.

„Żółto-Czerwone Szkraby” to integralny proces treningowy, ściśle związany z systemem szkolenia KKP Korona oraz indywidualne podejście do dziecka, ale też rodzica. Każde zajęcia dostosowane są do wieku dzieci i ich zaawansowania motorycznego. Metody i formy wspólnych zabaw dobrane są odpowiednio do wieku rozwojowego dzieci. Dodatkowo, dzieci uczą się ogólnego funkcjonowania, poznają możliwość działania w grupie i społeczeństwie oraz dzięki różnorodnym ćwiczeniom poznają kolory, kształty, części ciała czy podstawowe cyfry.

Główne założenia:
• Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów z przygotowaniem pedagogicznym
• Zajęcia odbywające się w sali gimnastycznej trwające 45-60 minut 1x tydzień
• Ćwiczenia przy wykorzystaniu kolorowych sprzętów treningowych w pełni dopasowanych do wieku dzieci
• Aktywny udział rodzica w zajęciach
• Prawidłowy rozwój koordynacji ruchowej, zapobieganie wadom postawy
• Aktywne spędzanie czasu, budowanie silnych relacji rodzinnych.
• Poznawanie prostych umiejętności posługiwania się różnymi przedmiotami
• Nauka umiejętności samodyscypliny i współpracy w grupie.

Szczegółowych informacji na temat zapisów dzieci można uzyskać pod numerem telefonu 516 452 104

Od najmłodszych lat żółto-czerwony świat !

Partnerzy