2010: Dobra postawa Orlików

16.12.2019

2010: Dobra postawa Orlików Bardzo dobra postawa rocznika 2010!. Dtrużyny trenerów Tomka Sadko i Sławka Grusznisa zamgały się w minioną sobotę w turniejach piłki nożnej halowej w Skarżysku Kamiennej oraz Staszowie. Jak relacjonują trenerzy, chłopcy w ostatnim czasie weszli na wyższy poziom, czego dowodem jest dobra gra, a co za tym idzie wysokie miejsca na podium.

Młodzi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, grając cały turniej na wysokim poziomie i wygrywając przy tym większość swoich meczy. Satysfakcjonujące jest to, że najlepszym bramkarzem turnieju został Wiktor Świeczko oraz najlepszym strzelcem, po dogrywce z 3 zawodnikami w rzutach karnych i zaciętej rywalizacji górą okazał się Oskar Chochulski. Na sukces pracowała cała drużyna i na koniec chłopcy mogli cieszyć się z 2 miejsce w końcowym rezultacie. W nagrodę otrzymali nagrody rzeczowe w postaci ochraniaczy, medali oraz pamiątkowego pucharu, wszystko ufundowane przez organizatorów.

Kadra: Wiktor Świeczko, Nikodem Nowak, Stanisław Bartusiak, Oliwier Ostrowski, Wiktor Wiewióra, Filip Wojniak, Jakub Chłopek, Oskar Chochulski, Antoni Szymczuch.

Wyniki:
KKP Korona Kielce 3 : 0 Juventa Starachowice

KKP Korona Kielce 3 : 1 Broń Radom

KKP Korona Kielce 1 : 2 Radomiak Radom

KKP Korona Kielce 2 : 1 Star Starachowice

KKP Korona Kielce 0 : 0 PAS Skarżysko

KKP Korona Kielce 10 : 0 Celsium Skarżysko

KKP Korona Kielce 2 : 0 Polonia Warszawa

Trener Tomasz Sadko: Zagraliśmy na swoim poziomie i mieliśmy przewagę w każdym meczu. Do zwycięstwa w turnieju zabrakło niewiele. Cała drużyna zasługuje na pochwałę. Momentami brakowało szczęścia i nasza największa bolączka jaką jest skuteczność, dała znowu o sobie znać. Mam nadzieje, że z czasem ten problem będzie się zmniejszał. Cieszą również indywidualne wyróżnienia naszych zawodników. W tym roku czeka nas jeszcze jeden, ostatni turniej w sobotę (21.12) o Puchar Prezesa ŚZPN.

Również w  sobotę w stasziwie  odbył się Turniej Trzech Hal Enea. Młodzi koroniarze dobrze się spisali przywożąc ze Staszowa puchar za trzecie miejsce. Chłopcy zaprezentowali swoje umiejętności i dzięki koroniarskiemu zaangażowaniu udało im się osiągnąć niezły rezultat. Drużyna uległa tylko zespołowi Kadet Ostrowiec Świętokrzyski oraz podzieliła się punktami z Galactikos Ostrowiec Świętokrzyski, ale na wielkie uznanie zasługuje fakt, że jako jedyni  zwyciężyli z mistrzami turnieju DAP Kielce.


Kadra: Adam Sikora, Antoni Walo, Kamil Łach, Wojciech Matczak, Dawid Pasternak, Rafał Kasza, Alan Grychowski, Oliwier Piekoszewski, Jan Bielecki, Kacper Wencel.

KKP Korona - Czarni Połaniec 4:0 
KKP Korona - Galactikos Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 
KKP Korona - DAP Kielce 2:1 
KKP Korona - Pogoń Staszów II 2:0 
KKP Korona - Pogoń Staszów I 2:1 

KKP Korona - Kadet Ostrowiec Świętokrzyski 0:1
KKP Korona - Baszta Rytwiany 3:0 

Trener Sławomir Grusznis: To był dobry turniej w wykonaniu naszego zespołu. Chłopcy momentami pokazywali naprawdę dobrą piłkę i dzięki dużemu zaangażowaniu odnieśli w tym turnieju dobry wynik. Jedyne co martwi, to brak realizacji założeń obranych przed meczem, ale wiemy jak nad tym pracować i jak to poprawić.

 

Partnerzy