PZPN: Koroniarze pojadą do Boliwii!

06.11.2019

PZPN: Koroniarze pojadą do Boliwii!Wychowankowie KKP Korona Kielce, Iwo Kaczmarski oraz Radosław Seweryś zostali powołani do reprezentacji Polski U-16! Młodzi piłkarze wezmą udział w turnieju "Campeonato Suda Americano", czyli młodzieżowych Mistrzostwach Ameryki Południowej, które odbędą się w Boliwii.

Zawodnicy na dobre już zadomowili się w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 16. Trener Dariusz Gęsior bacznie obserwuje naszych zawodników w meczach ligowych. 15-latkowie na co dzień występują w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Podopieczni Pawła Czai plasują się obecnie na 4. miejscu w tabeli.

Kaczmarski jest pomocnikiem, który regularnie występuje w podstawowym składzie. Seweryś to środkowy obrońca i tak samo, jak jego rówieśnik, systematycznie znajduje się w pierwszej 11-stce.

Mistrzostwa rozpoczną się 18 listopada i potrwają do 9 grudnia. Turniej będzie rozgrywany w mieście Santa Cruz oraz Warnes w Boliwii. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z rówieśnikami z Argentyny (24.11), Paragwaju (26.11), Chile (28.11), Urugwaju (30.11) i Ekwadoru (2.12).

Partnerzy